Новини
Архів новин
Оберіть дату

Нова спроба: у Черкасах знову намагались внести зміни до місцевого бюджету

 ...
Нова спроба: у Черкасах знову намагались внести зміни до місцевого бюджету

Змінювати бюджет ще до того, як прийняті попередні зміни. 10 грудня Черкаський міськвиконком зібрався саме заради того, аби розглянути питання перерозподілу міського бюджету на департамент ЖКК. Усе – заради того, аби не допустити соціального вибуху і виплатити заробітну плату працівникам КП "Черкасиелектротранс", запевняє автор проекту, секретар міської ради, Ярослав Нищик. Директорка департаменту фінансової політики Наталя Джуган заперечує і стверджує: таке рішення буде поза межами закону. Втім, рішення погодила-таки бюджетна комісія, повідомляє кореспондент vikka.ua.

У коментарі нашому кореспонденту Наталя Джуган пояснила: проект, внесений Ярославом Нищиком, – неофіційний. Адже він не був погоджений профільними департаментами. А вносити подібні проекти рішень виконком не має законних повноважень. Це компетенція виключно міської ради, які не делегували виконкому таке право в основному своєму рішенні про місцевий бюджет 2018 року. Невиправданими, за словами головної фінансистки міста, є й видатки, запропоновані в документі. 

"Вони не відповідають реальним видаткам, які вже попередньо затверджені рішенням виконкому і бюджетної комісії у жовтні і чекають сесії міськради, де його мають прийняти. Це єдиний законний спосіб розблокувати ситуацію з бюджетом у місті", – зазначила Наталя Джуган.

На бюджетну комісію очолюваний нею департамент підготував заперечення до погодженого виконкомом проекту. В ньому просять зупинити дію рішення. В інакшому випадку обіцяють звернутись до правоохоронних органів через неправомірність дій міської влади.

Втім, члени бюджетної зважали більше проект, ніж на його правомірність. Навіть відсутність листа погодження проекту і підписів посадових осіб їх не зупинили. Відтак, оголосили перерву, аби документ був приведений у відповідний стан. Опісля – таки погодили проект рішення, який вже встиг стати скандальним. "За" проголосувало 9 членів комісії, "проти" – троє: Олександр Згіблов, Олександр Радуцький та Тарас Коломієць.

Далі долю проекту вирішуватимуть депутати вже на найближчій сесії. Ту скликають завтра, 11 грудня.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські депутати вже традиційно вимагають у Бондаренка скликати сесію. 

 

  • Facebook