Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські будинки, якими опікується монопольний управитель, взимку можуть залишитись без тепла

 ...
Черкаські будинки, якими опікується монопольний управитель, взимку можуть залишитись без тепла kp.ua

Мешканці понад 800 черкаських багатоквартирних будинків, які потрапили під управлінську опіку місцевого підприємця Андрія Бортника, ймовірно, зустрінуть опалювальний сезон з холодними батареями. Через відсутність проведення необхідних підготовчих робіт з боку компанії управителя, "Черкаситеплокомуненерго" не зможе подати тепло в оселі черкасців. Про це журналістам телеканалу "ВІККА" повідомив директор комунального підприємства Павло Карась. 

Для того, аби тепло з’явилось в батареях містян, "Черкаситеплокомуненерго" повинні отримати паспорти готовності до зими на кожен з будинків. До цього мають бути проведені промивка внутрішньо будинкових систем, герметизація вводів, гідравлічні випробуванні, за необхідності – ремонтні роботи. Того вимагає чинне законодавство, відповідно, ця процедура не може бути порушеною.

Раніше ці роботи виконували СУБи, нині ж вони перейшли під відповідальність управителя. Однак жодного акту про виконання і тим більше паспорту готовності комунальники досі не отримали. Поза тим, на сьогодні готовність будинків до опалювального сезону повинна складати вже понад 50%. Минулоріч на кінець липня служби утримування будинків впорались із цим завданням на 30%.

"Вперше за останні роки склалась ситуація, що ми не маємо інформації про проведення будь-яких робіт по підготовці до зими І є великі побоювання щодо якісного початку опалювального сезону. "Черкаситеплокомуненерго" теплоносій до стін будинку подасть, але для того, щоб тепло подати В будинок, ми повинні мати документи, які підтверджують, що він готовий отримувати це тепло", – пояснює Павло Карась.
 

Очільник ЧКТЕ каже: з проханням терміново вирішити це питання звертались і до міської влади, і до управителя.

"На мої прохання укласти сервісну угоду ""Сантехбудконструкція" не відповіла схвально, тому між нами немає жодних договірних стосунків. А тепер і "Сантехбудконструкції" немає, – зазначає пан Карась. – Є кілька десятків нових підприємств, але вони не перемагали в конкурсі, тому з правової точки зору вони не можуть без рішення загальних борів мешканців будинку".
 

Крім того, комунальник упевнений: виставлені рахунки від компаній-правонаступників "Сантехбудконструкції", які входять до ТОВ "Упралінська компанія "Нова якість" можна розцінювати як шахрайство. Втім, розбиратись у ситуації компетенцію цього хай дають правоохоронні органи.

Нагадаємо, напередодні заступниця міського голови Людмила Бордунос заявила, що компанія "Нова якість" на чолі з Андрієм Бортником і надалі управлятиме понад 800 черкаських багатоквартирних будинків. Попри рішення минулої пленарки про скасування результатів конкурсу і судове призупинення мерського вето на нього, чиновниця каже, що на нинішньому етапі скасувати рішення виконкому про визначення управителем "Сантехбудконструкції" неможливо. Однак обурені черкасці сьогодні о 16:00 вкотре збираються на акцію протесту проти нових тарифів управителя. Цього разу правди шукатимуть під стінами Черкаської ОДА та у її тимчасового очільника Тараса Висоцького.

Як повідомляв сайт vikka.ua, суд призупинив вето міського голови на "тарифне" рішення черкаських депутатів.  

 

 

  • Facebook