Новини
Архів новин
Оберіть дату

Телекомпанія "ВІККА" – за чесний виборчий процес (ФОТО, ВІДЕО)

 ...
Телекомпанія "ВІККА" – за чесний виборчий процес (ФОТО, ВІДЕО)

Телекомпанія "ВІККА" – за чесний виборчий процес і усвідомлений вибір громадян. Під час президентської, а надалі й парламентської кампанії працівники ЗМІ зобов’язуються висвітлювати на телеекранах та офіційному сайті інформацію стосовно порушень виборчого законодавства, найпоширенішими з яких є підкуп виборців, незаконна агітація, хуліганство і пошкодження майна. Своєю чергою, "ВІККА" звертається до кандидатів на пост Президента із проханням вести чесну політичну боротьбу і не порушувати закон.

Так, за два місяці виборчої кампанії до правопорушень на Черкащині вдавались і виборці, і самі кандидати на пост Президента. Активісти Громадянської мережі "ОПОРА" подали вже 17 заяв до поліції (11 у січні, 6 у лютому). Про це розповів регіональний координатор мережі на Черкащині Захар Колісніченко.  

Звернення до правоохоронців здебільшого стосувались порушення правил ведення агітації у Черкасах та на території області: розміщення друкованої політичної реклами без вихідних даних на білбордах, сітілайтах, або ж у форматі листівок чи плакатів. Окрім того, у заявах ішлось про агітацію з боку посадової особи (голови районної ради) та поширення неправдивої інформації в газеті.

Facebook / Вадим Комаров

П’ять протоколів про адміністративні правопорушення направлено на розгляд до судів. Чотири з них – до Соснівського райсуду Черкас і ще один до Придніпровського райсуду.

Не бракує таких фактів порушення і на території усієї країни. Приміром, у центрі Чернігова близько двох тижнів тому роздавали по 500 гривень за підтримку одного із кандидатів на пост Президента. Відеодоказ поширив у соцмережі місцевий житель. Після приїзду поліції штаб політика закрився, а роздача коштів припинилась.

Кричущий випадок стався наприкінці лютого із викриттям однієї з кандидаток на пост Президента. Звинувачуючи свого опонента по передвиборчих перегонах у розкраданні мільйонів в "Укроборонпромі", політик вдалась до підкупу виборців. Її "темні" справи вже отримали назву "Піраміда Тимошенко". Табличка, у якій по областях розписана вартість голосів на кількість виборців, швидко розлетілась по ЗМІ. Як бачимо, тут голос коштує в середньому півтори тисячі гривень.

Зазначимо, список "прихильників" для цієї кандиатки – звична справа і для Черкаського регіону. Ще в листопаді 2018 року для створення масовки в зустрічі з лідеркою ВО "Батьківщина" з Черкас та навколишніх районів привезли кілька автобусів з людьми. Перелік "групи підтримки" був оприлюднений у Facebook активістом.

Крім "проколів" з боку політичних лідерів, у містах фіксують і неналежне поводження виборців. У Черкасах під час виборчої кампанії були випадки псування політичної реклами із зображеннями кандидатів на пост Президента та символікою партій. Невідомі, яких,однак пов'язують з місцевою націоналістичною партією, обливали фарбою, палили та зрізали рекламні конструкції з політичною агітацією.

oporaua.org

Про випадки порушення виборчого законодавства звітує й обласне управління Нацполіції. Відомо, що станом на 5 березня від початку передвиборчої агітації до поліцейських Черкащини надійшло 104 повідомлення, пов’язаних із порушенням вимог виборчого законодавства.

За результатами перевірки поліцейські склали 10 адміністративних протоколів, які направлено до суду, та розслідується 10 кримінальних проваджень за статтею 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму), 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) та 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці чи не щодня нагадують українцям, зокрема й черкащанам, про ризики притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне передавання чи приховування бюлетеня, за отримання неправомірної вигоди, а також перешкоджання виборчому праву. Телекомпанія "ВІККА" працює пліч-о-пліч із українським правом і закликає і громадян, і кандидатів на пост Президента не порушувати ЗУ "Про вибори Президента України".

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанин на автівці зніс агітаційний намет.

  • Facebook