Новини
Архів новин
Оберіть дату

Медики у тривозі: на кір у Черкасах захворіло немовля

 ...
Медики у тривозі: на кір у Черкасах захворіло немовляvgolos.com.ua

Із початку року в Черкасах на кір захворіли 33 особи. Найбільший ріст захворюваності припав на кінець січня. За три дні вкінці цього місяця захворіла 21 людина, серед яких і діти, і дорослі. На кінець минулого тижня в інфекційній лікарні перебували 8 дорослих і 4 дітей. Про це під час ранкової наради в міськраді зазначив головний медик міста Олег Стадник, передає Zmi.ck.ua.

"Тривожно те, що серед цих дітей на кір захворіло немовля, якому виповнилося 14 днів", – сказав Стадник.

Як розповів чиновник, у Черкасах 60% дітей мають два щеплення від кору, 30% – одне. Натомість не мають щеплення 9% дітей.

Він зауважив, що доросле населення хворіє частіше, ніж дитяче.

"80% тих, хто захворів на кір, нещеплені. Я вважаю, це доволі серйозний дзвінок, така сама ситуація може повторитися і з дифтерією. Тому що це взаємопов’язаний календар щеплень", – зауважив медик.

Наразі, як він відзначив, в місті є близько 8 тисяч вакцин, чого цілком достатньо для вакцинації осіб за календарем щеплень, а також людей, що входять до групи ризику.

"До групи ризику належать медичні працівники, освітянські, працівники військових формувань, МВС, СБУ, військові частини і студенти", – сказав Стадник.

Головний медик Черкас також повідомив, що наприкінці тижня заплановане засідання оперативного штабу охорони здоров'я, і якщо спостерігатиметься загальна тенденція до зростання захворюваності, буде ініційоване засідання міської протиепідемічної комісії для того, щоб прийняти карантинні заходи. Наприклад, призупинення навчання в окремих класах, школах чи на певних територіях.

Директор департаменту освіти Сергій Воронов під час наради доповів, яка ситуація із кором у школах. За його словами, випадки захворювання є у школах №17, 7, 11, та в приватній школі "Софія". 

"Ми просили комісію з надзвичайних ситуацій надати право нашим навчальним закладам самостійно відправляти на карантини певні класи", – сказав Сергій Воронов.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у чотирьох черкаських школах зафіксували захворювання на кір.

  • Facebook