Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині фермер незаконно орендував понад 130 гектарів землі

 ...
На Черкащині фермер незаконно орендував понад 130 гектарів землі biz.censor.net.ua

У судовому порядку прокуратура визнає незаконними договори оренди землі в Черкаському районі. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Черкаської області.

Так, було встановлено, що з порушенням вимог земельного законодавства у 2017 році громадянин отримав в оренду землі в адміністративних межах Чорнявської та Тубільцівської сільських рад Черкаського району загальною площею понад 136 га. На цій території він займався веденням фермерського господарства.

Зокрема, вже будучи засновником фермерського господарства, для створення якого отримав земельну ділянку в 2016 році, використав пільгову процедуру отримання земель державної власності в оренду для ведення фермерського господарства на позаконкурсній основі, без належного обґрунтування отримав їх і в подальшому передав у користування іншому фермерському господарству, зареєстрованому в 2018 році.

Крім цього, до складу незаконно отриманих земель увійшли землі, які віднесено до сіножатей і вони мають використовуватися саме для сінокосіння, що не включає фермерське господарство, як вид господарської діяльності.

Водночас, у ході надання спірних земельних ділянок в оренду не проведено їх агрохімічне обстеження на площі 124 га, тоді як згідно з чинним законодавством наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов'язковою при передачі ділянок у власність чи користування.

Наразі за вказаним позовом господарським судом Черкаської області відкрито провадження.

Як повідомляв сайт vikka.ua, державі повернули 119 га незаконно зайнятої землі у Черкаському районі.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook
>