Новини
Архів новин
Оберіть дату

До ПЦУ продовжують переходити громади та священики Московського патріархату

 ...
До ПЦУ продовжують переходити громади та священики Московського патріархату vycherpno.ck.ua

Близько 19 громад і 5 священиків вже перейшли з Московського патріархату до Помісної Православної церкви України. На цьому наголосив під час прес-конференції Митрополит Черкаський і Чигиринський, керуючий Черкаською єпархією УПЦ Іоан. Про це пише "Вичерпно".

"Двері Православної церкви України відкриті, ви вже маєте можливість робити офіційну перереєстрацію, − звернувся до представників парафій Іоан. — Я запрошую до об’єднання у Єдину православну церкву. У першу чергу архієрея Уманського Пантелеймона і владику Черкаського і Канівського Софронія. Єдина вимога, яка ставиться, це визнання Росії агресором. Це означатиме, що ви будете служити українському народу".

Також Іоан наголосив, що відсьогодні починається перереєстрація статутів єпархій з Київського патріархату в Українську православну церкву.

"Сьогодні ми починаємо юридичну перереєстрацію релігійних громад. Пройшло вже 5 місяців з часу отримання Томосу. На минулому тижні я вже отримав остаточний варіант парафіяльного статуту. Ще в березні була зареєстрована Черкаська єпархія Православної церкви України", − відзначив Іоан.

Також митрополит Черкаський і Чигиринський прокоментував останні заяви Почесного патріарха Православної церкви України Філарета щодо того, що Київський патріархат ще існує.

"Цей настрій повернення до Київського патріархату я особисто не розділяю, наше духовенство не розділяє. Ми однозначно за перехід до Української православної церкви. Жодних перепон до ліквідації Київського патріархату не залишилося, Томос отримано. Залишилося лише поставити підпис Філарету", — відзначив Іоан.

Як повідомляв сайт vikka.ua, поліція отримала повідомлення про масове замінування у Черкасах.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

  • Facebook
>