Новини
Архів новин
Оберіть дату

Вікіпедія назвала найкращу світлину Черкаської області - 2015 (ФОТО)

 ...
Вікіпедія назвала найкращу світлину Черкаської області - 2015 (ФОТО)tsn.ua

Фотоконкурс пам’яток культурної спадщини Wiki Loves Monuments ("Вікі любить пам’ятки") назвав переможця 2015 року у Черкаській області. Про це повідомляє сайт конкурсу.

Так, найкращою світлиною Черкаської області стало фото палацу з архітектурного ансамблю у Корсунь-Шевченківському авторства відомого черкаського фотографа Сергія Криниці.

Садиба Лопухіних. Фото Сергія Криниці

На фото – садиба Лопухіних, відома також і під іншими назвами: Палац Понятовського, Корсунський палацовий ансамбль найяснішого князя П.П. Лопухіна, а зараз це територія Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.

Корсунь-Шевченківський парк та палац 1782 року за замовленням князя Станіслава Понятовського заклав Жан-Анрі Мюнц – живописець, графік, зодчий. Ансамбль розташовано на трьох гранітних островах р. Росі. Кам’яний палац було виконано у новому на той час стилі – в стилі неоготики.

1799 року володіння переходить князям Лопухіним. У 1835 – 1840 роках палац перебудовано за проектом Я.Д. Ліндеся із внесенням кардинальних змін у зовнішній вигляд палацу. У результаті змін Корсунь-Шевченківський палац набув рис російського романтизму.

Ансамбль називають одним із найкращих садово-паркових комплексів України в стилі романтизму, тож не дивно, що саме там зроблено фото, що стало найкращим у Черкаській області.

Зазначимо, що до ТОП-100 найкращих світлин 2014 року рамках фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки" увійшло фото будівлі головного корпусу Педагогічного університету ім. Павла Тичини (в минулому – будинок Міської управи), побудованої в 1912 році. Автор фото  Маріанна Малиновська.

Будинок міської управи. Фото переможця конкурсу 2014 року Маріанни Малиновської

Wiki Loves Monuments ("Вікі любить пам’ятки") – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 30 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні – громадською організацією Вікімедіа Україна. Мета конкурсу – зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх на Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves monuments належить нідерландським вікіпедистам, які  2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів. Наступного року ініціативу Нідерландців підхопили 18 країн, серед яких наші сусіди – Польща, Росія та Румунія. Тоді в конкурсі взяли участь більше 5000 учасників і завантажили 168 тисяч фотографій. 2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це – Білорусь, Естонія, Росія і Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, з яких 33 тисячі – з України.

  • Facebook