Новини
Архів новин
Оберіть дату

Через півроку санепідемслужби в Черкасах не буде – Загородній

 ...
Через півроку санепідемслужби в Черкасах не буде – Загородній

Приблизно через півроку в Черкасах може зникнути міська санітарно-епідеміологічна служба.

Про це в інтерв’ю vikka.ua розповів головний державний санітарний лікар Черкас Василь Загородній.

"Ліквідація санепідемслужби мала відбутися ще до Нового року, але наприкінці 2014-го створили комісію з реорганізації, і дали півроку на її проведення, – говорить він. – Тобто десь на початку червня 2015 року, якщо буде виконана ця постанова уряду №442, то СЕС у місті не буде".

Ідеться про Постанову Кабінету міністрів від 10 вересня 2014 року №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", згідно з якою передбачається реорганізація Державної санітарно-епідеміологічної служби з розділенням її на частини і приєднанням до інших служб, тобто фактично передбачається ліквідація санепідемслужби.

За словами Загороднього, унаслідок цієї реорганізації в Черкасах уже скоротили кількість працівників на 72 % із врахуванням того, що повністю ліквідована міська дезінфекційна станція.

"Раніше було 237 співробітників, а зараз в управлінні працює 24 людини і 75 осіб у лабораторному центрі, який теж відділили", – зазначив він.

"Я думаю, що вже найближчим часом не буду головним державним санітарним лікарем міста. Очевидно, що й посада така буде ліквідована взагалі", – спрогнозував Загородній.

На його думку, якщо санепідемслужбу буде ліквідовано, "а все йде до того, то ситуація буде непрогнозованою". І після цього, як переконаний керівник міської СЕС, "Міністерство охорони здоров'я можна буде називати "міністерством лікування хвороб", бо профілактикою займатися там ніхто не буде".

  • Facebook