ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаську школу для дітей з вадами слуху перетворять на реабілітаційний центр

 ...

Черкаську школу для дітей з вадами слуху перетворять на реабілітаційний центр. Ще й зроблять його обласного підпорядкування. Відповідне рішення вже ухвалили міські та обласні депутати. Запрацювати Центр під назвою "Країна добра" має вже з початку нового року. Які вигоди будуть мати від того особливі вихованці дізнавались наші кореспонденти.
 
Цю 37-му спеціалізовану школу заходились перетворювати на реабілітаційний центр. Аби якомога більше діток з глухотою мали можливість перебувати в ньому – заклад зроблять обласним. Потреба у такій реорганізації, існувала роками, каже директорка школи. Бо іногородніх діток тут завжди більш аніж половина. 
Ірина Зганяйко, директор спеціалізованої ЗОШ № 37: "Ми розраховуємо на 60 ліжкомісць. Це потреба, яка для такої школи і має бути".
Як заклад отримає новий статус, то буде краще і дітям, і батькам – каже пані Леся. Жінка щодня возить свого малого школярика у Черкаси зі Сміли. Каже: тепер матиме змогу лишити дитину тут і на ночівлю.
Леся Калініченко, мама вихованця спеціалізованої ЗОШ № 37: "Я і моя дитина відчули, що ми не одинокі, що таких, як ми багато і ми родина".
Кращою стане і якість навчання іногородніх дітей, кажуть педагоги-дефектологи. Адже щоденні далекі поїздки не заважатимуть навчальному процесу. 
Наталія Рудова, вчитель Світової літератури та української жестової мови: "Є діти, які їздять до нас із Сміли, Золотоноші. Є діти, яких привозять на кілька днів, бо це важко".
Новостворений Центр дасть змогу дітям з вадами слуху отримувати ще більше соціальної, медико-психологічної та фізичної реабілітації. 
Наталія, кухарка: "Годуємо дітей добре. Сьогодні на обід – салат "Зимовий", каша і котлета. Все дуже смачне".
А годуватимуть ще краще, бо коштів на харчування цих особливих дітей область виділятиме утричі більше, ніж місто. Принаймні, так кажуть в міському управлінні освіти. Там про передачу черкаської міської школи на баланс області говорять вже не перший рік.
Євген Степко, начальник управління освіти ЧМР: "Забезпечення фінансове через міжбюджетні трансферти для цих дітей не проводились. Тому навантаження фінансове місто брало на себе".
Навчально-реабілітаційним центром школа № 37 стане вже з нового року. Доти ж тут планують подбати про збільшення персоналу та покращення умов перебування дітей. 
  • Facebook
>