ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Продуктовий ажіотаж у Черкасах пішов на спад

 ...

Продуктовий ажіотаж. Черкасці активно спустошують полиці супермаркетів. Найперше купують те, що не псується. Усе – через різке підвищення цін. Чи стане продзапасів у магазинах при такій активності покупців дізнавалася наша Ірина Малюкова. Далі її сюжет.

 

Ірина Малюкова, кореспондент: "Не більше двох кілограмів цукру та круп в одні руки. Таке обмеження ввели в більшості черкаських гіпермаркетів. Тому що їхні полиці зазнали чи не рекордного спустошення в останній тиждень".

Борошно, цукор, крупи й олія. Ці продукти стали найзапитуванішими. Лише цукру за останні дні тут купили втричі більше, ніж за місяць.

Алла Колодич, комерційний директор супермаркету: "Это только паника. То, что люди начинают так реагировать на повышение курса доллара, который в течении недели вырос в два раза практически. То вот такая реакция людей. Если бензин каждый день дорожает на две-три гривны, то все же понимают, даже те, у кого нет автомобиля, что вся доставка продуктов, все производство оно завязано на топливе. Паника в результате получается, а уже ограничение поставок – это, как следствие".

Фото пустих полиць супермаркетів черкасці активно поширюють у соцмережах від початку тижня. Та вже під його кінець ажіотаж дещо спав.

Ольга, жителька м. Черкаси: "На все життя не закупишся. Скільки мені потрібно кілограм-півкілограма – я завжди куплю".

Сергій, житель м. Черкаси: "Ну, перейдемо на більш дешеві продукти та будемо все одно якось виживати. Не варто панікувати".

Людмила, жителька м. Черкаси: "Просто вызывает смех вот это все, что творится".

Продуктовий ажіотаж охопив і ринок. Найперше тут скуповують також борошно, крупи та цукор. Та людей небагато, бо ж грошей, кажуть, на все не вистачає.

Алла, жителька м. Черкаси: "Я не купую таке, бо в мене було куплено раніше багато. Немає грошей. За що? Я 1200 гривень пенсії отримую. За що я буду купувати?"

Тетяна, жителька м. Черкаси: "Звісно, ціни нас лякають. Тому що, вибачте мене, зарплати залишаються мінімальні, а ціни ростуть у три-чотири рази. Інфляція йде реальна, а кажуть, що в нас усе добре".

Як надалі мінятимуться ціни та чи стане продуктів, щоб задовольнити такий попит, продавці на ринку не говорять. Від камер ховаються. У магазинах, натомість, заспокоюють: проблем із нестачею товару немає. Хоч деякі постачальники припиняють доставки товарів, та дефіциту, запевняють, не буде. 

  • Facebook