ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Будинок Городецького "заштукатурили" під меню "Боттічеллі"

 ...
        

Європейська практика чи нехтування законами? На вулиці Хрещатик у будівлі авторства відомого архітектора Владислава Городецького відкрили ресторан. У квітні на тротуарі поряд із пам’яткою архітектури, в якій розташований музей Василя Симоненка, заклад розмістив свою літню терасу. Поява конструкції викликала обурення сусідів – редакції газети «Черкаський край». А віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко днями направив звернення до Генеральної прокуратури з проханням з’ясувати законність відкриття ресторану. Наскільки доречне сусідство італійської кухні з музейною кімнатою, з’ясовувала Ірина Гришко.

 

Будинок по вулиці Хрещатик, 251 належить до історико-архітектурних пам’яток Черкас. Владислав Городецький спроектував його для першого Громадського банку. Фасад будівлі прикрашає барельєф Василя Симоненка. Тут він працював журналістом газети «Черкаська правда». Музейна кімната на другому поверсі повертає в минуле.
А ось зовнішній вигляд будівлі сьогодні швидше нагадує Європу. Звичні для іноземців літні майданчики кав’ярень і ресторанів дедалі частіше з’являються на тротуарах Черкас. Щоправда, ресторан в архітектурній пам’ятці – перший в місті.
Тетяна Ярова, директор ресторану «Боттічеллі»: «Було багато заперечень, але всі дозволи отримано. Все, що можна було зробити для центру міста, ми зробили. Будівля сьогодні в значному кращому стані, ніж була».

Візит журналістів до підприємців, так само як і низка критичних матеріалів у газеті, розгортанню ресторанного бізнесу не завадили.
Сергій Халупінський, головний редактор газети «Черкаський край»: «Колективу газети належить половина приміщення, і територія перебуває в спільному користуванні. Ми не можемо свій транспортний засіб паркувати біля редакції через терасу».
Сергій Халупінський пригадує: нові вікна в редакції міняли відповідно до стилю будівлі. Закон забороняє змінювати зовнішній вигляд будинків, які мають історичну цінність. Утім, підприємцям для відкриття ресторану дозволили перепланувати приміщення, зробити ще один вхід та на ширину майже усього тротуару, притул до барельєфу Симоненка, облаштувати вишукану літню терасу. Натомість, ресторан «Боттічеллі» подбав про освітлення вулиці та парковку через дорогу.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Ці аргументи в наші непрості економічні часи послугували основою, щоб я погодився і підписав паспорт на терасу як тимчасову споруду із збірно-розбірних елементів».
Микола Упир зізнається: розміщення ресторану погодив не відразу, та оскільки обласне управління містобудування та архітектури не заперечувало, а стан будівлі був вкрай занедбаним, вирішив піти назустріч підприємцю. Сьогодні справа набула розголосу, Микола Томенко ініціює перевірку законності будівництва ресторану Генпрокуратурою. Утім, мер міста претензії до роботи закладу вважає «некоректними»:
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Вся Європа намагається знайти інвесторів для історичних будівель, щоб можна було їх утримувати і продовжувати їхній вік. Патріоти, зокрема і патріоти Симоненка, повинні радіти, що це місце оживає. Городяни не пробігають повз нього з опущеною головою».
Власники ресторану орендували будівлю на три роки. Дозвіл на роботу літнього майданчика діятиме до 31 жовтня. Утім, якщо скандал набуде розголосу, не виключено, що куточок Італії може зникнути з вулиці міста і раніше.

 

  • Facebook