ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські волонтери плетуть камуфляжні сітки на передову

 ...

Все для перемоги. Черкаські волонтери допомагають фронту не тільки харчами та одягом. Активісти вже призвичаїлися виготовляти камуфляжні сітки зі звичних риболовних. Військовому прикладному мистецтву вчили й наших кореспондентів.
 
Ця картина перехожих вже не дивує. Кожного дня у центрі Черкас волонтери розкладають та ріжуть рибацькі неводи. І вже за кілька днів вони стануть справжніми маскувальними сітками для військової техніки. 
"Ну тут ширина 11 с половиной. Мы делим её пополам, две пятёрочки для зинитки как раз получается".
Процес перетворення з цілком мирного знаряддя на війське відбувається тут – у підвалі косметичного салону. Приміщення волонтерам запропонувала його власниця. Та й сама не цурається копіткої роботи.
Олена Рудиченко, власниця салону краси: "Я тут кожного дня, бо я тут на роботу прихожу. А дівчат в нас тут і більше буває. З десяти годин ранку от тут і люди от так".
Із риболовної на камуфляжну сітку перетворюють ось ці клаптики тканини. Це залишки старої військової форми, обрізки футболок та навіть рештки меблевої обшивки. У кожного з волонтерів свій шматок роботи. Хтось вплітає, хтось нарізає. П’ятикласниця Аня виділяє для цього 2 години на день – одразу після уроків.
Аня, волонтерка: "Треба різати тканину по полоскам, а потім по п’ять-десять сантиметрів, так, щоб легше було її прив’язувати до сітки".
Робота черкаських волонтерів отримала визнання на фронті. Від батальйонів вже почали надходити навіть спецзамовлення. 
В’ячеслав Скічко, волонтер: "Её эффективность даже выше, чем у производственной. Она наиболее похожа на природную среду. Вот это сочетание разных цветов у природы – от коричневого к рыжему сейчас осень, и оно самое эффективное".
На одну таку сітку волонтери витрачають від двох до чотирьох днів. Кажуть, було б і швидше, але робочих рук не вистачає. Та для нашої армії люди готові працювати і вдень, і вночі.
волонтерка: "Ми дуже їх просимо, щоб вони вернулися пошвидше з перемогою живими і здоровими! Ми вас любимо!"
  • Facebook