ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські кіношники-аматори презентували нову короткометражку

 ...
        

Стрічку, над якою творче об’єднання «Denjozavr» працювало майже 3 роки, презентували в Черкасах. Короткометражний фільм «Дон Кіхто», на думку його режисера Євгена Артеменка, – не для широкої аудиторії. Насамперед через нецензурну лексику й відверто еротичні елементи. Втім попри скепсис, картина активно набирає переглядів в інтернеті.

 

Студентка, що ніколи не розлучається із книгами, сама того не прагнучи, змінює життя інших людей. Героїня фільму постійно губить своїх паперових друзів. Утім саме ця її необережність і є ключовою у стрічці – книги допомагають героям знайти любов і навіть перевернути світогляд.

На шляху книжкової феї трапляються грабіжники та Дон Кіхто – хлопець, який, начитавшись Сервантеса, рятує дівчину. За словами режисера короткометражки Євгена Артеменка, для знімальної групи «Denjozavr’а» сцена бійки була однією з найскладніших. А найважче – просто втриматись від сміху в деяких дублях.

Євген Артеменко, режисер фільму: «Нереально складно сказати: «Це – бісквіт». Ми разів 30 пробували це зробить, щоб не засміятися. Це був один із найважчих дублів. Всі, хто за камерою стояв, просто вмирали. Але хлопці зібралися й змогли, молодці».

Виконавиця головної ролі Олена Окунєва зізнається: хоча досвіду кінозйомок до цього не мала, вживатися в роль їй було нескладно. Адже дівчина і в реальному житті товаришує з книгами.

Олена Окунєва, виконавиця головної ролі: «Найважче було звикнути до того, що на тебе постійно дивиться велика чорна штука. І вона трохи бентежила. Читаю досить багато. І в мене справді дуже часто була із собою якась книжка, тепер це електронна книжка».

Натомість Сергію Гордійчуку, у звичайному житті людині спокійній, неагресивній і вихованій, довелося добряче попітніти. Адже йому випала роль т.з. гопника – вуличного грабіжника, любителя порнографії й алкоголю.

Сергій Гордійчук, виконавець головної ролі: «Було дуже важко з людини з активною позицією створити для себе образ якогось загальмованого персонажа. Ця роль гопника, можливо, бидла якогось, – для мене вперше. Як і кінематограф».

Протягом трирічної підготовки стрічка змінила декілька назв – «Імпровізація», «Бісквіт» і нарешті «Дон Кіхто». Над нею працювало більше 10 людей. Бюджет фільму – пляшка пива й упаковка чіпсів. «Дон Кіхто» для режисера – спроба відійти від того, що подобається всім.

Євген Артеменко, режисер фільму: «Хотілося спробувати щось таке, щоб відрізнялося від того загального обсягу відео, яке зараз народжується, де все блимає, через кожні 3 секунди міняється картинка. Хотілося спробувати в інакшій естетиці попрацювати. Те, що зараз в інтернеті називають затяжними нудними сценами без динаміки, без якоїсь музичної підкладки».

Творча група «Denjozavr» планує працювати в цьому стилі й надалі. Навіть якщо він і не припаде до смаку великій глядацькій аудиторії.

  • Facebook