ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Українці п’ють найгіршу воду в Європі

 ...
      

Одна з основних причин онкозахворювань в Україні – неякісна питна вода. Окрім цього, за даними екологів, рибу з українських водоймищ не можна вживати. Подробиці – в сюжеті.

 

В Україні – найнижча в Європі якість питної води. 95% її не придатні для вживання, заявляють екологи.

Михайло Гуцол, еколог: «5 і 6 – це найвища категорія, що показує вміст отрути. Якщо ви вживаєте воду 5-6 категорій, ви вживаєте отруту».

На думку експертів, забруднена вода – одна з основних причин низької тривалості життя українців і розвитку онкозахворювань. Найпоширеніші забрудники: важкі метали, пестициди та сполуки фтору. Останні потрапляють у воду з мийними засобами.

Олександр Чистяков, керівник Асоціації рибалок України: «Фтор впливає на розвиток онкологічних захворювань у людини. Недаремно сучасна медицина говорить, що 70% усіх онкологічних захворювань - від якості води».

Промислове забруднення та побутові стоки – джерела забруднення води. Через них страждає і риба. За словами екологів, риба з українських водоймищ непридатна до вживання. Екологи відзначають: вона заражена та переносить 68 видів збудників захворювань. Ще одна причина забруднення річок – спорудження на них гребель.

Олександр Чистяков, керівник Асоціації рибалок України: «Багато наших річок перегороджено греблями. У нас створено 1100 штучних водосховищ. Чому я про це говорю? Тому що, позбавляючи річку течії, ви позбавляєте її можливості очищення своєї води. А по берегах наших річок стоять мегаполіси, хімічні, металургійні підприємства зі своїми стоками, і річка не у змозі їх очистити».

Дніпро – найбільша річка України й основне джерело питної води. Але для її очищення, як завжди, не вистачає коштів. Водночас директор Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України Владислав Гончарук вважає: річку чистити не потрібно. Необхідно очистити стічні води, які потрапляють в неї.

Владислав Гончарук, директор Інституту колоїдної хімії: «Дніпро чистити не можна! Хто і як повинен чистити Дніпро, чим? І куди подіти очищене, що ви витягували із Дніпра? Дніпрові потрібно дати спокій і не чіпати його. Дніпро сам очиститься. Не можна Дніпро забруднювати».

За підрахунками екологів, майже щодесятий українець отримує питну воду з відхиленнями від норми: підвищеною жорсткістю та перевищеним умістом шкідливих сполук. І поки у країні не налагоджена на належному рівні система очищення, українці самі відстоюють своє право на чисту воду.

  • Facebook
>