Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Активісти пікетували черкаський суд із проханням зберегти кошти держбанку (ВІДЕО)

 ...

Із плакатами, вогнищем та вимогами справедливості. Із цим десятки активістів зійшлися під стіни суду. Просять: не задовольняти апеляційну скаргу щодо повернення у власність приміщення, яке відійшло державному банку за несплачені борги.

Сергій Сухін, представник ГО "Національний контрольний комітет": "Підприємство отримало кредити у державному банку "Укрексімбанк". Ці кредити не погасило. Ні саме тіло кредитів, ні відсотки. І в заставу воно давало об'єкти нерухомості. За допомогою виконавчої служби державної ці об'єкти були продані, реалізовані і гроші поступили до державного банку, до державного бюджету".

Судова тяганина триває вже два роки. Сподіваються: сьогодні вдасться поставити "крапку". Мовляв сюди прийшли ті, яким небайдужа доля державних коштів.

Сергій Сухін,  представник ГО: "Хочемо, щоб вони пішли на користь людям, а не були вкрадені"

На саме ж судове засідання з'явилася лише одна сторона. Апелянт на суд не прибув. Вислухали позицію державного банку та представника нинішнього власника магазину.

"Рішення суду, яке оспорюється зараз в апелаційному порядку за своїм змістом є обгрунтованим. У ньому наведені 6 правових висновків і правових позицій Верховного Суду".

Ще вісім років тому підприємство взяло кредити у державного банку "Укрексімбанк" на власні потреби. Під заставу віддали об’єкти нерухомості фірми. Фінанси ж так і не повернули. Майно банк продав на електронному аукціоні, вторгувавши понад 4 мільйони гривень. Апелянт заявляє: про торги його не повідомили. Однак таке спростовують у залі суду.

"Здійснювало повідомлення в електронному вигляді, у  двох черкаських газетах були публікації і крім того в матеріалах справи є письмовий доказ - повідомлення саме "МетроІнформ", позивача про те, що проводяться ці публічні торги".

Зрештою Феміда апеляційну скаргу ще й без явки позивача - відхиляє. Відтак у апелянтів ще 30 днів, щоб за бажання подаватися із заявою вже до суду вищої інстанції. 

  • Facebook