ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Під Черкасами розростається нове Царське село

 ...
      

Котедж за котеджем. Під Черкасами розростається нове Царське село. На березі Дніпра, що в Соснівці, зводять нові будинки. Місцеві жителі б’ють на сполох, бо бояться опинитися в повній ізоляції від води. Про захоплення берега – Олена Берестенко.

 

Дерев’яні котеджі тут розростаються як гриби після дощу. Це узбережжя в Соснівці – ласий шматок для багатіїв, бідкаються місцеві. Вони шоковані таким беззаконням. Наступ забудовників на берег тут триває вже більше року.

Ганна Демченко, голова КСН «Соснівський»: «Як вони говорять, що їм дали 32 тисячі квадратних метрів! Ну, уявіть собі! Це починаючи від першого причалу і закінчуючи аж десь там. Вони понаставляли капітальні паркани, собі зводять будиночки. А як людям підійти до води?».

Підійти до води справді ніде. Сусіди-багатії, що вже розбудувались, відгородились від решти височенними парканами. Поряд – нове будівництво. Що і для кого тут зводять – інспектори-екологи не знають. Що будівництво незаконне – з’ясували ще торік.

Володимир Левченко, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області: «Був складений акт про порушення, намальована схема, де залитий фундамент. І все це передано в руки правоохоронців».

За рік міліціянти – ні пари з уст. Жодної перевірки, жодного штрафу. Та й ті не панацея, зізнаються інспектори. Середній розмір стягнення – усього 500 гривень. Тоді як будівництво тут – на мільйони.

Володимир Левченко, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області: «Як показує практика, штраф сплачують і продовжують будувати далі. І то сплачують аж у тому випадку, коли ми тут застаємо їх».

Заскочити на гарячому будівельників не вдається. Територію новоспеченого Царського села інспектують місцеві жителі, самооборонівці, журналісти та правники.

Володимир Дмитрієнко, юрист: «Власник – підприємство відоме, але представники його «з’їжджають», що начебто не вони будують, а якісь фізичні особи, яким ця земельна ділянка надана за інвестиційними договорами».

Як знайти крайніх – цим найбільше переймається пані Ганна. Жінка написала вже десятки скарг і звернень до мерії. Звідти їй приходять лише відписки.

  • Facebook