ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

100-річчя Івана Гончара

 ...
      

Мистецтво, що подорожує. В обласному краєзнавчому музеї відкрили мультимедійну виставку. Її приурочили до столітнього ювілею визначного митця, музейника, науковця, народного художника України Івана Гончара. Масштабний культурно-просвітницький проект «Іван Гончар: Звитяга одного життя» зініціював Національний центр народної культури «Музей Iвана Гончара» за підтримки Фонду Рината Ахметова «Розвиток України». Далі – Наталя Кириленко.

100-річчя Івана Гончара відзначатимуть по всій Україні. Розпочали з Черкащини.
Ігор Пошивайло, куратор проекту: «Іван Гончар родом із Шполянського району, із села Лип’янка, саме це його Батьківщина. Тому ми вирішили почати саме з Черкас».
Життя видатного громадського діяча було насиченим. Він відомий як скульптор, графік, маляр, етнограф і колекціонер. Зібрав велику колекцію етнографічних матеріалів, творів народного мистецтва. Створив перший в УРСР приватний музей, який облаштував у власному будинку. Експонати для музею збирав під час імпровізованих експедицій Україною. Колекція налічує 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг, дерев’яні скульптури, музичні інструменти, іграшки, вироби з металу. Окремий масив колекції становлять 20 тисяч архівних світлин із різних регіонів України. Тепер фото розповідають про самого Гончара.
Петро Гончар, син: «Фактично він сам про себе розповідає, тут повністю автобіографія. А потім його вислови з його щоденників, я вже з цим ужився, воно невід’ємне від мене, наче з того життя переніс все».

Під час ювілейної виставки експонують і твори Івана Гончара. Черкащани пишаються своїм земляком.
Ольга Дмитренко, відвідувачка: «Гріє душу те, що ім’я Івана Гончара тісно пов’язане з селом Шевченковим, хвилюють і фото, хвилюють оті сорочки, які дуже гарно представлені тут, і, звичайно, самі слова Івана Гончара «Мистецтво – це святиня українського народу».
Далі виставка попрямує до Вінниці, Чернігова, Полтави та інших міст України. До кінця року організатори планують об’їхати дванадцять населених пунктів.
Ігор Пошивайло, куратор проекту: «Виставка, що подорожує, призначена розкрити образ і звитягу Івана Гончара, котрий є прикладом для багатьох, бо в несприятливих умовах ця людина зробила більше, ніж сьогодні роблять цілі інститути. Ця виставка є своєрідною духовною підтримкою багатьох творчих людей України».
Завершиться проект виставкою в Києві та національним форумом «Ювілейні Гончарівські читання».

  • Facebook