ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах – перша жертва негоди

 ...
      

Перші жертви морозів. У Черкасах просто на вулиці загинув 39-річний чоловік. Його тіло виявили на бульварі Шевченка. Попередньо загинув чоловік через переохолодження. Тільки за минулу добу до лікарень із обмороженнями кінцівок звернулися четверо черкащан. Один із потерпілих тяжкий. Як пережити холоднечу – Ольга Скорик.

 

Сергій Іванович, житель м. Черкаси: «Солодкий, хороший. Спасибі. Дай, вам, Боже, здоров’я всім, хто організував таке».

Дід Сергій ішов у своїх справах. Та дуже змерз. Каже: добре, що натрапив на пункт обігріву. Такий діє у колишньому Соснівському райвиконкомі. Людно тут останні два тижні. Зранку і до 8-ої вечора всіх охочих пригощають кавою та чаєм.

Валентина Литвинович, начальник управління соціального захисту населення Соснівського району: «Не тільки безхатченки сюди приходять. А в нас іде безперебійний прийом у громадській приймальні. Де люди приходять із маленькими дітьми, люди похилого віку».

Людмила Грабенко, голова Соснівської районної організації товариства «Червоного хреста»: «Всі пункти обігріву забезпечує «Червоний хрест». У нас щоденно працює банк одягу. Якщо людина потребує допомоги в теплому одязі, вона до нас звертається і тут же ми надаємо».

Теплі пункти в місті облаштовані при колишніх райвиконкомах і терцентрах. Ще один – у притулку для безхатьків, що на Рєпіна, 12/1. По області прихистків від морозу до двох сотень. У них вже зігрілися понад півтисячі людей. Діють також соціальні патрулі.

Костянтин Проценко, речник начальника УДСНС у Черкаській області: «За потреби, особливо на автошляхах, де затори, де скупчення автомобілів, де будуть замерзати люди, там ми готові впродовж 30-40 хв. розгорнути пункт обігріву, де буде надана можливість обігрітися, а також ми готові розгорнути польову кухню».

Лікарі радять усе ж утриматися від далеких поїздок. Взуття та одяг обирати лише теплий і вільний, щоб не погіршувати кровообіг. А ще – не зловживати алкоголем і не лишати захмелілих без нагляду.

Володимир Цапенко, завідувач опікового відділення: «У жодному випадку не можна зігрівати. Якщо 10хв. і зашпори зайшли, то можна розтирати, розминати. А якщо кілька годин пройшло і руки та ступні білі, то в жодному разі не можна розтирати, рухати навіть не можна».

Найчастіше від переохолодження страждають кінцівки. Тільки за минулу добу до лікарів звернулися чотири черкащани. Один досі в тяжкому стані.

  • Facebook