ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Чотирилапі атакують

 ...
      

Черкасцям дошкуляють безпритульні собаки. На вирішення «чотирилапого» питання в міському бюджеті закладено сто тисяч гривень. Але цих коштів не вистачає, говорять чиновники. Кількість бродячих собак за останні роки значно зросла, тож міські комунальники просто не встигають їх відловлювати. Наразі вулицями нашого міста прогулюються близько двох тисяч нічийних тварин. Тим часом городяни щодня продовжують потерпати від нападів та укусів братів наших менших. Так, лише з початку року жертвами укусів собак стали 275 черкасців. Далі – у сюжеті.

 

З чотирилапими бродягами міська влада воює вже давно. Однак собак розвелося чимало, тому дати їм раду нелегко. Раніше тварин просто труїли чи відстрілювали. Сьогодні це забороняє закон. Собакам зберігають життя. Їх стерилізують та щеплюють. Адже стара система боротьби з безпритульними тваринами не тільки жорстока, але й недостатньо ефективна. Натомість стерилізація поступово призводить до зменшення кількості тварин. У нашому місті відловом безпритульних собак займається КП «Черкаська служба чистоти». Щодня її працівники відловлюють по 5-7 тварин. Потім відвозять до спеціального «собачого притулку».
За рік із усього міста сюди потрапляють близько двох тисяч собак. Тут  знедоленими опікується єдине в місті товариство захисту тварин «Друг».
Ольга Абукаре, товариство захисту тварин «Друг»: «Наша организация существует исключительно за счет пожертвований граждан. Благодаря нашей организации собаки получают еду и необходимое медицинское обследование».

10 днів тварина перебуває на спеціальному карантинному майданчику. Під час цієї тимчасової ізоляції визначають – здорова тварина чи ні. Якщо тварину визнають хворою або агресивною – вона підлягає евтаназії, тобто умертвінню. Інших – щеплюють, стерилізують і запускають до вольєрів. Нині в притулку перебуває 267 собак. Тут їх годують та доглядають. Чимало собак приносять люди, які просто вирішили позбавитись від свого улюбленця. Пані Ольга не перестає дивуватись жорстокості та байдужості людей до тварин.
Ольга Абукаре, товариство захисту тварин «Друг»: «Даже когда становится вопрос, что скоро приют переполнится и будут собаки усыпляться – это их не останавливает. Они готовы даже дать деньги на их усыпление. Они несерьезно к этому относятся. Они не считают это жизнью. Это как игрушка, которую можно выбросить, отдать».
Та є серед людей і такі, котрим небайдужа доля чотирилапих друзів. Вони охоче забирають беззахисну тварину до себе.
На відлов безпритульних собак з міського бюджету йдуть чималі кошти.
Андрій Дзюба, заступник міського голови м. Черкаси: «На цей рік закладено 100 тисяч гривень. Мало, але ми знайшли ці кошти. Збільшимо кількість вольєрів».
Також планують збільшити кількість ловців.
Олександр Варденський, директор КП «Черкаська служба чистоти»: «У цьому році в другому півріччі будемо підсилювати роботу, пустимо два екіпажі. Тоді кількість вилову собак збільшиться».
Міські чиновники запевняють: уже за деякий час проблеми з бродячими собаками не буде.
Андрій Дзюба, заступник міського голови м. Черкаси: «За три роки ми повинні навести порядок із собаками в місті. Вже не буде цих безпритульних собак».
Утім, вирішення питання безпритульних тварин залежить не лише від міської влади. Люди також мають взяти на себе відповідальність за збільшення кількості тварин.

  • Facebook