ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

З гастролями до Черкас завітав голландський хор, що популяризує українську культуру

 ...
       

На власному ентузіазмі та за свої кровні. Так 40 голландців популяризують світом українську пісню. Хор імені Миколи Лисенка з Нідерландів, добре знаний у Європі, приїхав із гастролями до Черкас. На сцені обласної філармонії голландці виконували українські пісні. Доброчинний, адже безкоштовний для глядачів, півторагодинний концерт відвідала й наша знімальна група.

 

Вони погано розуміють українську. А співати наших пісень, зізнаються, їм важче, ніж будь-якою іншою мовою світу. Подорожують за власний кошт. Та попри це не уявляють свого життя без солов’їної. Сорок голландців 15 років поспіль подорожують світом і популяризують українську культуру. Капела заснована українським композитором та оперним співаком Мирославом Антоновичем. Своїм співом черкащан порадував і його син Роман. Емігрувавши з України, чоловік не зрадив рідну культуру.

Роман Антонович, учасник хору: «Ми приїхали, щоб вшанувати прекрасну українську культуру. Тут звучатимуть композиції Леонтовича, Антоновича та ін.».

Разом із хором гастролює світом і музикант Михайло. Хлопець грає на цимбалах із трьох років. Каже: брати участь у благодійних концертах йому за честь.

Михайло Захарія, цимбаліст: «Мій батько – цимбаліст. Він навчав мене грати з 3-ох років. Я закінчив школу. Потім вчився у Словаччині, у консерваторії, а згодом закінчив Академію мистецтв».

Імпресаріо хору пан Володимир каже: якщо світ захоплюється італійським ренесансом або китайською порцеляною, то чому ж не захоплюватися українською піснею. Та пригадує свою зустріч із Олесем Гончаром. Було це в 90-их. Тоді Гончар уперше почув спів капели в Києві. І був вражений їх виконанням.

Володимир Луців, співорганізатор: «І він сказав таке: «Наскільки треба бути високоцивілізованим народом, щоб пропагувати чужу культуру десятиліттями даром. Бо ці люди фактично за власний кошт летять, щоб співати українські пісні».

Подібний захід у Черкасах музикант Анатолій востаннє відвідував, ще будучи студентом.

Анатолій Рибак, музикант: «Сюди приїздив зі Стокгольма хоровий колектив. Я літав на сьомому небі від щастя. З якою насолодою я слухав цей спів! Я тільки-но долучався до хорової справи. Це надзвичайно цікаво. Ця подія цікава тим, що молодь, яка навчається в музичних школах, може послухати цей спів. Він виховує, надихає на позитивні емоції, почуття».

  • Facebook
>