ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські школярі обирають сучасні комп’ютерні технології, танці та вокал

 ...
       

Чотири тисячі дітлахів відвідують позашкільні навчальні заклади міста. Вони пропонують маленьким черкасцям різноманітні гуртки. Традиційно популярні танці та вокал. Однак, за словами фахівців, нині комп’ютерні технології – понад усе. Діти обирають напрямки: «Photoshop» і «Логічні ігри». Як розібратися у вирі можливостей позашкільної освіти, дізнавалася Наталія Кириленко. Подробиці – у спеціальному репортажі.

У свої 15 років Назар – комп’ютерний геній. Так вважають його батьки. Тому й віддали його на комп’ютерний гурток. Тут хлопчина займається вже три роки.
Назар, вихованець Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Я взагалі дуже люблю комп’ютери. Мене сюди привела цікавість до них. Я хочу навчитися не просто грати в ігри, а тому, що потім мені в житті допоможе».
Нині комп’ютером цікавляться і дівчата. У Дарини великі плани на майбутнє. А тому комп’ютерна грамота, вважає дівчина, їй просто необхідна.
Дарина, вихованка Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Для мене це розвиток. Тут можна створювати діаграми, презентації. Це не просто ящик якийсь стоїть, а це машина, яка може думати та робити».
Навчальний рік у гуртку інформатики почали з логічних ігор.
Галина Малород, викладач інформатики Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Тим діткам, в яких рівень знань із математики низький, дуже важко працювати з логічними іграми, тому ми їх і запровадили. Ці ігри розвивають логічне мислення в дітей».

Загалом тут цьогоріч розпочали свою роботу 23 гуртки. Позашкільним вихованням уже охопили більше двохсот дітей. Тут є авіа-, ракето-, судно- та автомодельний спорт, образотворче мистецтво, трасове моделювання та гурток саморобних іграшок тощо. Однак, за слова фахівців, нині комп’ютерні технології – понад усе.
Павло Торба, директор Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Зараз вік комп’ютеризації, діти постійно сидять за комп’ютером, у них немає живого спілкування. Тут же в нас живе спілкування. Іще одна дуже важлива роль нашої станції – ми відриваємо дітей від шкідливого впливу вулиці».
Свої таланти діти розвивають і на творчих гуртках. У першій музичній школі вільних місць немає. Не втрачає популярності вокал.
Валентина Переверова, заступник директора з методично-виховної роботи дитячої музичної школи № 1 імені Миколи Лисенка: «Музика людину на крилах підіймає до чогось світлого та високого. Музика виховує людину, вона стає більш чуйною. Діти, які займаються музикою, дуже відрізняються від інших. Музика дуже розвиває інтелект дитини».
Більше роботи цьогоріч і в Людмили Квартальової. Вона – єдина викладачка по класу бандури в першій музичній школі.
Людмила Квартальова, викладач по класу бандури: «У школі є багато інструментів, які можна дати дітям додому, щоб вони займалися та приходили на уроки вже підготовлені. Бандура дуже дорого коштує. Якщо є бажання в дитини, то це велике задоволення займатися з нею».
Анжела, вихованка Черкаської дитячої музичної школи № 1 імені Миколи Лисенка: «Зараз більше молодих дівчат і хлопців ходять на гітару, барабани, а мені найбільше подобається бандура. Це український національний інструмент, має гарне звучання».
У музичній школі також навчають грі на скрипці, фортепіано. Зачаровують звуки духового оркестру. На уроках музичної літератури діти вивчають життя та творчість відомих композиторів. Натомість Олександрі найбільше подобаються уроки зі спеціальності. Дівчина грає на барабанах.
Олександра, вихованка Черкаської дитячої музичної школи № 1 імені Миколи Лисенка: «Мені дуже подобається займатися, це була моя давня мрія. Я з 3 років граю на фортепіано. Можливо, вступатиму до музичного училища».
Усе більшою популярністю користуються танці, запевняє тренер колективу «Вікторія».
Вікторія Сухенко, тренер зразкового колективу сучасного танцю «Вікторія»: «Благодаря телевизионным шоу, сейчас танцы очень популярны для детей. Приводят самых маленьких, с 4 лет».
Танцюють і справді всі: і дівчата, і хлопці. А от бісероплетінням, ліпленням та лялькою-мотанкою більше захоплюються дівчатка. Гуртки «Сходинки» та «Куманці» переповнені.
А ось цим дітлахам hand-made не до душі. Вони дбають не тільки про здоровий дух, а й про здорове тіло. Вихованці клубу «Ронін» відвідують тренування майже щодня.
У Черкасах державних закладів позашкільної освіти п’ять. Крім цього, існує мережа приватних секцій і гуртків.
Євгеній Степко, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Кожен директор позашкільного навчального закладу проявляє певну креативність. Смаки сучасних дітей у такій допрофесійній підготовці, яку проводить позашкілля, диктує сьогодення. Тож відкриваємо нові гуртки, які базуються на комп’ютерних технологіях, на технологіях, в яких використовується сучасна оптична техніка».
Позашкільні гуртки – необхідна деталь виховання здорової дитини. Проте всього має бути в міру, наголошують лікарі.
Людмила Авраменко, заступник головного лікаря з медичної частини Черкаської міської дитячої лікарні: «Дитячий організм – це організм, який формується. Задовольнити треба фізичну активність – нехай він відпочине, дайте йому можливість подумати, осмислити цей світ. Не перевантажуйте його тим, чим ви хочете. Хай він логічно навчиться мислити»».
Проте жоден гурток не замінить дитині живого спілкування з батьками та їхню увагу.

  • Facebook