ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Через неврожай ціни на картоплю повзуть угору

 ...
      

Картопля дорожчає. Через неврожай ціни на крохмалисту повзуть угору. За кіло бульби нині черкаські продавці правлять від 3-ох гривень. Кажуть: далі буде. Пік подорожчання очікують на кінець жовтня – початок листопада. Тоді, прогнозують, ціни зростуть чи не вдвічі. Прицінювалася Юлія Доброскок.

 

Трудилися-трудилися для майбутнього врожаю, а його майже нема. Картопля цьогоріч не вродила. І не через хвороби та шкідників. Підвела погода: то посухи, то зливи. На ринку сьогодні бульбу розмітають. Купують мішками. Сергій уже пригледів для себе один.

Сергій, житель м. Черкаси: «Нам на зиму потрібно 4-6 мішків. Але ціни поки що кусаються. То ми беремо один мішечок, а потім буде видно».

Для пенсіонерки Галини й нинішня ціна завелика. Тому бабуся купує лише 20 кіло. Хоч на зиму, каже, потрібно мінімум 60.

Галина, жителька м. Черкаси: «Была по 2,50 – 2,80. А сейчас, видите, подскочила до 3,20. Видят, что дожди идут, вот и накачивают цены».

Ціни кусатимуться й далі, кажуть продавці. Підприємець Алекбер Зейналов возить картоплю з Чернігівщини. Там, говорить, закупівельна ціна на бульбу вже від 3-ох гривень. Тому продаватиме дорожче.

Алекбер, продавець: «Будет по 4. Дешевле не будет. Может и по 5-6 будет. Нет картошки. Неурожай. Мало».

Про здорожчання крохмалистої говорить і аграрій Олексій Душейко з Чорнобаївщини. Його городина вже не один рік іде на продаж відомій мережі супермаркетів.

Олексій Душейко, аграрій (Чорнобаївський район): «Буде тенденція до зростання ціни. Думаю, що взимку, навесні ціна буде вдвічі більшою, ніж зараз».

Ранні сорти підприємець продав ще в серпні. Оптова ціна тоді була 2,30 – 2,50. А ось картоплею пізнього врожаю ще не торгував. Бо зібрав її лишень 10%. Не дають вийти в поле дощі. І це ще одна проблема.

Олексій Душейко, аграрій (Чорнобаївський район): «Картопля майже місяць перебуває в занадто зволоженому ґрунті. Будуть розвиватися якісь хвороби, грибки й таке інше».

Урожайність картоплі, розповідає Олексій Душейко, буде 20-23 тонни з гектара. Минулоріч було цілих 35. Тому, каже, завантажать бараболею лише два картоплесховища із трьох, що є в господарстві. А це 10 тисяч тонн городини.

Олексій Душейко, аграрій (Чорнобаївський район): «Не зрозуміло, який вихід буде… Вона півроку полежить у сховищі… Може, 60-70% просто доведеться викинути».

Пік подорожчання очікують на кінець жовтня – початок листопада. Тож фахівці радять запасатися крохмалистою вже зараз.

  • Facebook