ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах упроваджуватимуть гендерне бюджетування

 ...
       

Чоловікам – направо, жінкам – наліво. У Черкасах впроваджуватимуть гендерне бюджетування. Мета такого проекту, відзначають його організатори, – подивитися, як використовують місцеві бюджетні кошти щодо чоловіків і жінок. Команда фахівців обіцяє розробити рекомендації, як поліпшити економічну підтримку жінок і чоловіків, і сподівається: їхні зауваження врахують, розробляючи бюджет Черкас на наступний рік. Більше знають наші кореспонденти.

Фахівці говорять: «Якщо ви хочете подивитися, яким шляхом рухається країна, подивіться на її бюджет, на те, як вона розподіляє кошти на жінок і дітей». Це питання збираються досліджувати й у Черкасах. Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці Асоціації міст України, Черкаської міськради й уряду Канади.

Юлія Гончар, голова Черкаського обласного осередку всеукраїнської асоціації жінок «Славія»: «Мета нашої ініціативи – подивитися на бюджет міста Черкаси більш адресно: як розподіляють кошти відповідно до жінок і чоловіків. Для того, щоби зробити ці витрати більш ефективними, більш якісними й підвищити якість життя жителів нашого міста».

Серед розвинених країн світу Україна посідає одне з провідних місць за видатками на соціальний захист (більші тільки у Швеції та Франції), продовжують організатори заходу. Утім у розрахунку на одну особу в нашій країні вони є одними з найнижчих у світі: менші такі показники тільки в Північній Кореї та Мексиці. Врахувати потреби конкретних людей і покликана така ініціатива.

Тетяна Ковальчук, керівниця гендерних програм коаліції «Молода Черкащина»: «Коли розробляють бюджет, коли його впроваджують, то всі ці проблеми й потреби жінок і чоловіків аналізують, оцінюють, а потім розраховують, скільки треба коштів бюджету на те, щоби працювати, згідно з конкретними потребами конкретних людей».

Результатами аналізу владці обіцяють скористатися, плануючи бюджет на наступний рік.

Галина Корнієнко, керівник проектів КП «Інститут розвитку міста» Черкаської міськради: «Ми хочемо проаналізувати програму соціально-економічного розвитку, яка пишеться на рік, і подивитися, як ця програма забезпечує рівність чоловіків і жінок».

На думку представниці «Черкаського жіночого центру», сучасне суспільство вже доросло до вирішення гендерних проблем. Молодь готова до змін. Натомість потреби представників старшого покоління влада зазвичай ігнорує.

Людмила Костенко, представниця «Черкаського жіночого центру»: «На пенсію виходять жінки дуже активні, які ще дуже багато можуть зробити, хочуть зробити, хочуть спілкуватися, обмінюватися досвідом. Дуже багато жінок займаються якимось із видів рукоділля. Вони б хотіли мати клуби спілкування саме з цих питань. Це все гендерні проблеми, і на них необхідно закладати кошти».

Результати досліджень організатори обіцяють оприлюднити через півроку – у вересні 2013-го.

  • Facebook