ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські гіпертоніки не економлять на ліках через свою необізнаність

 ...
     

Ліки для гіпертоніків продають зі знижкою. Держава вже два роки, як регулює ціни на лікарські засоби для хворих на гіпертонію. Утім про те, що в аптеці можна придбати медпрепарати зі знижкою, знають не всі. Лікарі підрахували: щороку кожен хворий міг би зекономити на ліках від 500 до 1000 гривень.

 

Про те, що в аптеці можна придбати гіпотензивні препарати зі знижкою, знають далеко не всі. Хоча держава вже два роки, як взялась регулювати ціни на ліки для гіпертоніків. Провідні вітчизняні виробники підписали меморандум із Міністерством охорони здоров'я й зобов'язались не підвищувати ціни на препарати гіпертонічної групи.

Наталія Павленко, завідувачка аптеки: «Людина отримує суттєву знижку. Наприклад, препарат «Небікард». Його діюча речовина – небівалол. Його ціна – 140 гривень. Цей препарат за чинним проектом відпускається на 40 гривень дешевше».

У підпорядкуванні комунального підприємства «Фармація» 60 аптек і 50 аптечних пунктів по всій області. Проблем із відшкодуванням державою вартості медпрепаратів для гіпертоніків за два роки жодного разу не було, каже директор. Як не було і дефіциту ліків.

Олег Борисенко, генеральний директор ЧОКП «Фармація»: «Більш аніж 60-70% препаратів завжди є в наявності . Тобто хворий має можливість вибирати між тим препаратом, який є в аптеці, і тим, яким він користується».

Раніше пацієнт міг придбати визначені препарати, в яких є сім діючих речовин. У спеціальному рецепті лікар зазначав одну з них. Хворий же потім самостійно обирав препарат, який йому підходив. Та ці ліки здебільшого могли задовольнити лише хворих-новачків або ж тих, хто «не сидів» на пігулках постійно. Кілька днів тому перелік препаратів, на які діє державна знижка, збільшився. До списку пільгових ліків додали ще й комбіновані. Тобто для гіпертоніків зі стажем.

Менша вартість ліків – не єдиний плюс від проекту, говорить завідувач відділення Черкаського обласного кардіоцентру.

Володимир Казмірук, завідувач відділення Черкаського обласного кардіологічного центру: «Дуже добре для всього населення. Лікар контролює лікувальний процес. Бо в більшості випадків люди займаються самолікуванням».

Лікар переконаний: із часом налагодиться й система видачі ліків за рецептами, про яку останнім часом призабули.

Володимир Казмірук, завідувач відділення Черкаського обласного кардіологічного центру: «Неготове населення сприйняти… Самі лікарі розучились навіть писати рецепти».

Задоволений проектом і головний лікар Черкаської центральної районної лікарні. Каже: коштів на район для відшкодування витрат на лікарські засоби виділили достатньо.

Микола Гуськов, головний лікар Черкаської центральної районної лікарні: «На сьогодні на Черкаський район виділено 382 тисячі гривень. Їх треба освоїти за рік. Рецептів виписано від початку проекту більше 22 тисяч».

Як повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я, цьогоріч Черкащині для часткового відшкодування вартості гіпотензивних ліків із держбюджету спрямували понад 5 мільйонів гривень. Гіпертонія – недуга номер один у країні. Страждає на неї щотретій. Лікар, який виписує рецепт, зобов’язаний пояснити пацієнтові, в яку аптеку він може звернутися, аби купити ліки за зниженою ціною. Важко тим, хто із глибинки. Добиратися до ближчої аптеки, що задіяна у проекті, інколи невигідно.

Микола Гуськов, головний лікар Черкаської центральної районної лікарні: «На сьогодні немає 100% доступу до кожного населеного пункту, де виписують такі рецепти».

Механізм забезпечення хворих на гіпертонію доступними ліками, сподіваються медики, владці удосконалять. Говорять: у ближчих планах МОЗу зробити преференції для хворих на цукровий діабет.

  • Facebook
>