ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Нова концепція діяльності черкаських СУБів

 ...
       

Нова концепція діяльності черкаських СУБів. Роботу повинні виконувати справжні фахівці, хоч би і працівники приватних фірм. Їх черкаські служби утримання будинків вже поступово залучають до роботи. Приміром, із квітня послуги з поточного ремонту та обслуговування тепловодопостачання та каналізації «Придніпровській СУБ» і «Соснівській СУБ» надає ПП «Спецдревцентр». Із січня послуги із обслуговування електрики цим комунальним підприємствам надає приватник «Промелектробуд-2000». Оплачують це з квартплати містян. Проте на її розмір це не впливає, а лише на якість, запевняють комунальники. Чому – дивіться в сюжеті.

 

СУБи не помруть, заспокоюють комунальники. Вони просто змінять свої функції, ставши управлінськими компаніями. Нині із 17 послуг, які надають СУБи, 10 вже виконують приватники. Кілька місяців сантехнічні послуги «Придніпровській СУБ» і «Соснівській СУБ» надає приватне підприємство «Спецдревцентр». Частина його працівників – колишні сантехніки із СУБів. Керівник підприємства Андрій Дзюба заперечує звинувачення деяких політиків у тому, що комунальників примушували переходити працювати до «Спецдревцентру». Говорить: чутки ширять через небажання деяких працівників СУБу змінювати стиль роботи.

Андрій Дзюба, директор ПП «Спецдревцентр»: «Вони отримували зарплату в квартплаті, а ще по квартирах ходили та робили «шабашки». Тому це не подобається дуже багатьом. І вони це все підняли, запросили депутатів».

У нього на підприємстві, запевняє Андрій Дзюба, ті ж самі «СУБівські» сантехніки стають більш зацікавленими у роботі.

Андрій Дзюба, директор ПП «Спецдревцентр»: «Я хочу, щоб люди працювали та заробляли гроші. Для мене абсолютно нормально, щоб людина отримувала вдвічі більше, ніж у СУБі, але вона не повинна шукати «шабашки», а повинна працювати на своєму робочому місці».
Подібний підхід і в іншого приватника, що із січня обслуговує «електричну» сферу «Придніпровської СУБ» і «Соснівської СУБ».
Володимир Халай, директор ПП «Промелектробуд-2000»: «Электрика – достаточно серьезная вещь, с ней шутки плохи. Поэтому должна заниматься именно та специализированная организация, которая знает внутридомовые системы, внешние системы, у которой есть налаженные взаимоотношения с городским РЕСом для ликвидации аварий».
Якість надання послуг із обслуговування електрообладнання приватною фірмою вже відчули на собі деякі містяни.
Людмила Бабенко, старша будинку по вул. Гоголя, 391/1: «В мае месяце, когда замкнуло в щитовой, мы не знали, куда тянуться, куда звонить. Мы обратились в аварийку «Электробуд». Работники приехали, сделали все четко, хорошо».
Словосполучення «приватна фірма» боятися не варто, переконаний керівник «Придніпровської СУБ» Ігор Работенко. Говорить, поки що співпрацею із ними задоволений. Адже вони надають більш якісні послуги, ніж ті, хто просто «відробляв» зарплату.
Ігор Работенко, директор КП «Придніпровська СУБ»: «Мерилом будет осень, начало отопительного сезона. То, как мы подготовим дома к осени, и будет оценкой нашего эксперимента, оценкой «Спецдревцентра», оценкой «Промэлектробуда-2000», тем компаниям, которые будут обслуживать наш жилищный фонд».
Залучення приватних компаній не призведе до підвищення тарифу, заспокоює Ігор Работенко. Адже тариф – це економічно обґрунтована сума, яку розраховують за урядовими постановами та перевіряють багато інстанцій.

  • Facebook
>