ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Народжені під знаком закону

 ...
       

Особливі іменинники. Щонайменше двом черкащанкам пощастило народитися в один день із Основним Законом України. Одну зі співіменинниць Конституції хотіли назвати дивакуватим ім’ям – на честь свята. Іншу ж, через її особливий День народження, прирівнюють до голови монаршої сім’ї Великобританії.

 

28 червня 1996 року. У Верховній Раді чубляться парламентарі, ухвалюючи Основний закон країни.

У цей час у одному з пологових будинків Черкас на світ з’являється маленька Інна.

Інна Голосінська, іменинниця: «В 2 часа дня я появилась на свет. Мама говорила, что как раз в это время принимали все эти законы».

Натхненні державним святом, розповідає Інна, батьки хотіли ексклюзивного імені для своєї доньки.

Інна Голосінська, іменинниця: «Изначально считали, что меня нужно назвать Констанция. Но потом остановились на имени Инна».

Лише у школі, років через десять, дівчина усвідомить: у неї унікальний, подвійний День народження. Таким може похвалитися і черкаська журналістка Тетяна Воронцова. Через особливі іменини друзі та родичі жартома прирівнюють її до голови монаршої сім’ї Великобританії.

Тетяна Воронцова, іменинниця: «Навіть у моїй родині жартують (щоб підлестити чи підколоти), що моє День народження – загальнонаціональне свято. Як у королеви Англії».

Конституцію України обидві черкащанки називають ідеальним законом. Сходяться в одному – статті документа не завжди поспішають виконувати владці.

Тетяна Воронцова, іменинниця: «Наша Конституція – найдемократичніша з усіх конституцій, що має та ж сама Франція, Великобританія чи Німеччина. Проблема в тому, що ці закони ніхто не виконує».

Юристи твердять: Основний Закон України справді виписаний бездоганно. Якщо і змінювати щось, як того подекуди вимагають певні політичні сили, то лише гуртом.

Олександр Бодашко, адвокат: «Конституція України є чіткою, зрозумілою та доступною для сприйняття. Будь-які зміни чи поправки до Конституції повинні здійснюватись винятково шляхом проведення всенародного голосування».

А поки ці черкащанки голосують за розвиток української економіки та демократії. Інна навчається в коледжі. Мріє працювати системним адміністратором і дати фору всім чоловікам-спеціалістам цієї галузі. Тетяна – досвідчений медіафахівець. Вона мріє про справді вільну, самостійну Україну.

День Конституції відсвяткують кожна по-своєму. Інна – в колі родини, з молодшою сестричкою та батьками. Тетяна, як і годиться справжньому журналісту, – на роботі.

  • Facebook