ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Переселенців не кличуть до армії

 ...

А от переселенці зі Сходу не служитимуть в армії та не звільнятимуть від терористів свої ж будинки. Принаймні поки не завершиться АТО. Військкомати просто не призивають чоловіків-переселенців. Чому – дізнавалися наші кореспонденти.
 
Зазвичай у цьому коридорі обладміністрації яблуку ніде впасти. Переселенці зі Сходу приходять оформлятися в контактний центр й отримувати допомогу. Але зараз – малолюдно. І навіть ті, хто прийшов, камері не раді. Спілкуватися теж не хочуть. 
– Не надо! Не до этого! Я вообще не красноречивый человек. 
Черкащина вже прихистила дві з половиною тисячі переселенців. Із них 369 – це чоловіки призовного віку. Ось тільки йти воювати за свої міста вони особливо не бажають.
Лариса Ходаковська, заступник директора Черкаського обласного контактного центру: "69 осіб приїхало із Криму, то 15 стали на військовий облік. Зі Сходу на військовий облік не ставали, інформації немає в нас по цифрах. Ну, а загальна картина, та, що склалась у мене, що просто приїхали пересидіть і перечекати війну… розумієте… тоді повернутись назад". 
Сергій разом із дружиною та дОнькою-інвалідом утік із Луганська. У Черкасах вони вже понад місяць. В армії служив, має фах топографа. Але воювати поки не планує, та й у військкомат ще не запрошували. 
Сергій Снисар, переселенець із Луганська: "Дело даже не по политическим, а больше по экономическим таким мотивам. Потому что у нас проблема с жильём остро стала, проблемы с финансами. Если будет какая-то необходимость и общая мобилизация, то это уже другой разговор, но на данный момент я не готов". 
У військкоматі запевняють: не можуть призивати біженців. Як каже заступник комісара, людей із вулиці в армію не набирають. Перед службою призовник має пройти перевірку на благонадійність, чи немає в нього судимостей, чи не співпрацював із сепаратистами. Ці дані повинні надати МВС і СБУ.
Олег Захаренко, заступник Черкаського обласного військового комісара: "Перед тим, як військовозобов'язаного направити до військової частини, ми запитуємо характеристику з місця роботи, з місця проживання, з сільської ради, як він характеризується у громаді, а за певних причин ми не маємо цих характеристик". 
Навіть якщо така людина й захоче добровільно служити в армії, її все одно не візьмуть до підтвердження особистих даних. А таке буде можливо лише після завершення АТО. Відтак біженці зі Сходу за нього не воюватимуть. Свої життя за свободу та єдність України покладуть інші.
  • Facebook