ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах мешканці кількох багатоповерхівок здійснюють щоденне марафонське сходження до своїх осель

 ...
У Черкасах мешканці кількох багатоповерхівок здійснюють щоденне марафонське сходження до своїх осель. Вимушено і вже не перший місяць. Немічні буквально стали заручниками своїх жител. А мами нехтують прогулянками із дітьми на свіжому повітрі. Таке ж випробування східцями до кінця травня очікує на мешканців ще десятка будинків. Через що такий ліфтовий колапс – про це далі в сюжеті. 
 
Що таке ліфт – у цьому будинку по Сержанта Смірнова вже встигли забути.
Федір Васильович, мешканець будинку: "Це вже четвертий місяць ліфт у нас не робить". 
Федір Васильович живе на сьомому поверсі. Говорить: така дистанція додому йому дається куди легше, ніж багатьом сусідам. Поверхом вище живе Світлана Анатоліївна. Сама вже у віці, а ще доглядає стареньку маму. Їй невдовзі буде 100 років.
Світлана Анатоліївна, мешканка будинку: "В магазин идти – я сама больная, ухаживаю за ней. Сама иду и думаю: хоть бы дойти, сердце больное, не умереть бы, она ж тут одна…". 
Виходити із квартири жінка намагається якомога рідше. А старенька мама вже 4 місяці взагалі на свіжому повітрі не була. При цьому всьому люди справно продовжують платити за ліфт. Жодних перерахунків їм не робили, жаліється мешканець 9-го поверху.
Геннадій, мешканець будинку: "Как деньги брать – они ответственны, а как отвечать за свои действия – они не ответственны. Когда этот беспредел закончиться?!". 
Ліфт у цьому будинку відключили, бо він вже відпрацював відведені 25 років. Капітально відремонтувати його мають коштом міського бюджету. 
Юрій Харламов, активіст: "Я буквально щойно був у заступника міського голови Ромашова. Він сказав, що гроші виділені. Але для того, щоб почати роботи, потрібно змінити назву об’єкта фінансування". 
На цю формальність чекають і в мерії. Без такого корегування, говорить начальниця житлового управління, доступу до ремонтних грошей немає. 
Алла Грохольська, начальник управління ЖКГ МВК: "Ми сподіваємося, що в перших числах травня нам віддадуть експертизу, після внесення змін до бюджету ми будемо мати право укладати угоди на виконання робіт". 
От тільки це питання до порядку денного сьогоднішньої сесії міськради навіть не внесли. Поки депутати зволікають, у місті от-от зупиняються ліфти ще в десятку будинків. Якщо ж проблему не вирішать до кінця року, то пішки ходитимуть мешканці більш аніж сотні багатоповерхівок. 
 
Теги: ЖКГ
  • Facebook
>