ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Заслужена артистка України черкащанка Олена Мальцева стала жертвою квартирного скандалу

 ...
        

Віртуальна нерухомість. Заслужена артистка України черкащанка Олена Мальцева стала жертвою квартирного скандалу. 2005 року влада подарувала жінці однокімнатну квартиру. Але в конверті вона знайшла ключі від кімнати у студентському гуртожитку. Та і в нього заселитися теж не змогла. Подробиці квартирної ситуації дізнавалася Олена Берестенко.

 

Вона тримає у руках ключі від омріяної квартири. Але вони не підходять до жодного помешкання в Черкасах. Олена Мальцева почувається ошуканою. Замість обіцяного житла – ключі від кімнати в гуртожитку. Але й ця кімната, як виявилось згодом, уже зайнята. 2005 року артистці філармонії тодішній губернатор Олександр Черевко вручив ключі від однокімнатної квартири. Але й досі жінка не в’їхала у своє помешкання. Бо його не існує.
Олена Мальцева, артистка Черкаської обласної філармонії: «Приезжаем, узнаем, что это общежитие, комната №325. Это комната-люкс для преподавателей университета, для иностранцев, которые здесь проживают. То есть я в этой комнате ни дня не находилась. Я не могла находиться в этой комнате».
Олена каже: з перших днів, відколи почала шукати правди, її вмовляли не здіймати галасу. Мовляв, потрібен час, аби тихо-мирно владнати питання.
Олена Мальцева, артистка Черкаської обласної філармонії: «Якобы строилась где-то квартира. Ты пока молчи, все это будет, все это мы сделаем, как дирекция наша говорила. Но никто никаких писем по поводу меня не отправлял».

У пошуках правди жінка була змушена обійти не один владний кабінет, але отримувала лише відписки.
Олена Мальцева, артистка Черкаської обласної філармонії: «Все остальные говорили так: кто тебе давал, туда и иди. Вот и все».
Нині в гуртожитку, де мала б проживати Олена, розташований номер-люкс. Він розрахований на проживання гостей. Тому навіть у кімнатці, яку Олені пообіцяли як тимчасове житло, проживати неможливо.
Відколи Олена Мальцева почала розплутувати квартирну аферу, влада змінилася на всіх рівнях. Тепер крайнього точно не знайдеш. Нинішній начальник управління культури підопічній не допоможе. Бо не розбирався в ситуації, каже, та не має важелів впливу.
Василь Марштупа, начальник управління культури Черкаської ОДА: «Я не думаю, що це гріх управління культури. Я думаю, що це гріх тих людей, які організували цей піар-хід, скажемо відверто, і не виконали свого зобов’язання».
ВІККА-НОВИНАМ вдалося зв’язатися з тим самим організатором, на якого натякав Василь Марштупа. Екс-губернатор Олександр Черевко каже: при врученні ключів виконував лише представницькі функції влади. Квартиру дарував, не знаючи, що її немає. Хотів, як краще, а вийшло – як завжди.
Олександр Черевко, колишній голова Черкаської ОДА: «Як кажуть у такому випадку, роль губернатора виконувалась, представницька функція влади. А хто там вивчав, готував ті документи… мери, філармонія… це ж там питання вивчалось».
Не допоможе ні колишня, ні теперішня влада. Не допоможе ні прокуратура, ні суд. Жінка у повній безвиході. Звертатися до суду Олені Мальцевій немає сенсу, каже юрист Олександр Бодашко. Адже письмово її подарунок ніде не зафіксовано. Немає документа – немає й доказів.
Олександр Бодашко, юрист: «У судовому порядку вирішити це питання вже не вдасться. Оскільки суд ухвалює рішення на підставі наявних у матеріалах справи доказів». 
Черкащанам, які з барського плеча отримують подарунки від влади, правник радить фіксувати всі подробиці письмово.
Олександр Бодашко, юрист: «Тобто все в письмовій формі. Нерухоме майно підлягає обов’язковому посвідченню».
Олена Берестенко, кореспондент: «Майже 7 років Олена Мальцева ходить кабінетами чиновників у пошуках правди. Але і досі зі своїми проблемами вона залишається сам на сам».

  • Facebook