ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкаси потерпають без доларової готівки

 ...
      

Черкаси потерпають без доларової готівки. В обмінниках і банках іноземну валюту продають, але лімітовано. Фахівці в усьому звинувачують самих черкащан. Кажуть: ті вже традиційно напередодні виборів і Нового року створили штучний валютний ажіотаж. Коли чекати валютного штилю – Олена Берестенко.

 

За останні два тижні долар додав у ціні від 4 до 7 копійок. Черкасці кинулись запасатися валютою, спустошивши обмінники.

Працівниця пункту обміну валют: «Зараз тільки 7 доларів у мене в касі. Не здають».

На руки людям продавали не більше сотні доларів. Усе, пояснюють в НБУ, через штучний валютний ажіотаж. Банки не були готові до таких обсягів продажу «зелених».

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Якщо цей панічний настрій зникне, то можна буде говорити про те, що курс знизиться і буде на рівні 8,20 та 8,23».

Від коливань валюти постраждали не тільки нерви українців, а й золотовалютні резерви країни. Їх витрачали на стабілізацію валютного ринку.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Національний банк почав інтервенції на міжбанківському валютному ринку. Крім цього, банки почали активно завозити іноземну готівкову валюту з-за кордону. І на сьогодні ситуація вирівнюється».

Повний штиль на валютному ринку обіцяють на початку січня. Уже зараз, каже Сергій Забудський, банкіри знижують міжбанківський курс. На черзі – і готівковий.

  • Facebook