ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Жителі Золотоноші самостійно піклуються про місто (ВІДЕО)

 ...

Від ідеї до її втілення – все гуртом. Мешканці Золотоноші взялись самостійно змінювати місто. Люди спільно збирають гроші і готують проекти. А міськрада втілює їх за рахунок бюджету. Про "місто власними руками" розкажуть наші журналісти. 
 
Людмила Ламтєва, жителька Золотоноші: "Тут був, мабуть, самий поганий двір який можна було бачити в Золотоноші, ще й центр міста. Колдобини були на кожному кроці, не можна було ні пройти ні проїхать".
 
Це подвір’я трьох багатоповерхівок заасфальтували вперше за півстоліття. Мешканці склались по 50 гривень з квартири і самі виготовили проект. А міська влада бюджетним коштом вклала тут асфальт. Витратили 380 тисяч гривень. В оновленому дворі люди пофарбували огорожу та лави, посадили дерева. Далі збиратимуть гроші на освітлення. 
 
Євген Колісник, електромонтер: "Зараз повно роботи. У нас місяців на два наперед тільки наплановано. Люди всі хочуть світло."
 
На цій вулиці ліхтарі - ледь не біля кожного будинку. Пані Людмила розповідає: світла не було 40 років. Мешканці зібрали більше восьми тисяч гривень на проектну документацію. Закупили енергоощадні лампи, світильники і кріплення до них. І за два тижні вулиця "засяла".
 
Людмила Чехова, жителька Золотоноші: "При такой жизни надеяться на государство, уже мы как-то стараемся помочь чем можем, с пенсии сэкономим, добавим и сделаем. Я сразу сдала деньги, чтоб было светло и приятно. Мой муж он больной парализован, сидит вон и вечером как зажгутся фонари, он такой довольный, смотрит на свет, его ж никогда у нас не было".
 
Ідею привіз із собою переселенець Олексій Дроб’язко. Торік чоловік з родиною переїхав до Золотоноші з Донеччини. У рідній Авдіївці вже успішно втілював подібний проект. Запропонував його місцевій владі і тут.
 
Олексій Дроб’язко, ініціатор ідеї, переселенець: "Очутившись здесь, увидел то состояние, в котором находятся улицы и так далее. Очень активно в городе нашем продвигалась идея "Город нашими руками", где жители принимали паевое участие, какую-то долю вносили по благоустройству города, социальных объектов. Я также там принимал активное участие в этих проектах".
 
Вікторія Остроглазова, начальник управління економіки виконкому Золотоніської міськради: "На сьогодні 45 вулиць міста вже в цьому проекті. На 11 вулицях уже світильники встановлені, на 15-ти йде робота, на решті розробляється технічні нормативи. 177 світильників добавлено в місто Золотоноша. І закуплені вони громадою міста".
 
Далі золотонісці мріють встановити дитячі майданчики і замінити комунікації у п’ятиповерхівках. Кажуть: завдяки проекту проблеми міста вирішуються швидше, якісніше і з урахуванням їхніх побажань.
  • Facebook
>