ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Через бюрократичні перепони черкащанка вже 13 років не може стати українкою

 ...
Громадянство України ось уже тринадцять років – недосяжна мрія для черкащанки Анни Єкімової. Десятирічною дівчинкою вона з мамою переїхала сюди з Росії. Обидві відмовились від тамтешнього громадянства. І подали документи на отримання українського. Та з паспортом лише мама Анни. 
 
С 2006 года я живу вот с таким документом. Этот документ вместо паспорта, но права мои с ним сильно урезаны. 
Замість паспорта та громадянства України – лише посвідка на постійне проживання. З нею 26-річна черкащанка Анна Єкімова живе від свого повноліття. У 1998 році сімейні обставини змусили її з мамою залишити Росію і переїхати в Україну. Обидві відмовились від російського громадянства. Але тоді паспорт України отримала лише мама Анни.
Надія Єкімова, мама Анни: "Была задержка, потом мне паспорт выдали в 2006 году, а дочь не получила паспорт. К тому времени ей уже было 18, сказали оформлять через Президента. Задержка произошла... сейчас трудно сказать как. Это была не внимательность тех, кто там работает. Они должны были все оформить". 
В Україні Анна здобула середню та вищу освіту, працює і сплачує тут податки, але стати її громадянкою і досі не може. А постійна паперова тяганина, каже, добряче б’є по гаманцю. 
Анна Єкімова, жителька м. Черкаси: "Я переоформляю справки регулярно, то о несудимости в России, то справки теряются, то заявления меняются, то не принимают вообще документы в связи с изменениями в законодавтельстве". 
В Управлінні міграційної служби Анні сказали, що шукати винних марно. Мовляв, треба підіймати всі архіви та з’ясовувати, чи може жінка стати громадянкою України у спрощеному порядку. Інакше – треба таки відправляти документи в Адміністрацію Президента. Там ця процедура триватиме до року.
Володимир Уманець, перший заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Черкаській області: "Це питання треба переглянути. Якщо є родичі, близькі, які проживали в Україні або народилися тут. В іншому випадку – це вступ до громадянства України".  
Попри тернистий шлях до громадянства, Анна Єкімова не втрачає надії стати повноправною українкою.
Анна Єкімова, жителька м. Черкаси: "Я из России. И то, что сейчас происходит в Украине, можно было бы уехать в Россию и жить там спокойно. Но, несмотря на все сложности, я пытаюсь получить украинское гражданство". 
 
  • Facebook
>