ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Як змінились Черкаси за півстоліття? Фотоексперимент (ВІДЕО)

 ...

Без Ілліча, але з радянською архітектурою. Черкаські студенти об’єднали сучасні міські краєвиди із півстолітніми. "Оживлені" світлини розмістили у соціальних мережах. Там любителів раритету назбиралось вже кілька тисяч.  Що змінилося у місті, а на що не вплинув час, - про це Ірина Головка.
 
Дарина, жителька м. Черкаси: "Медколеджу у нас є декілька фото або у нас є Хрещатик, де видно частину готелю "Слов’янськ".
 
Дарина показує свій робочий матеріал. Усі ці ретросвітлини невдовзі поповнять цикл фотографій про Черкаси. Унікальних світлин у своїй колекції дівчина має уже зо два десятка. Робота, говорить Дарина, не складна, хоч і ювелірна. 
 
Дарина, жителька м. Черкаси: "Обираєте необхідний кадр і загинаєте ту частину, яка буде найцікавішою. Тобто, треба так загнути, щоб половина тої будівлі, яку будете фотографувати, щоб половина була на картинці, а половина як зараз. Щоб такі акценти були".
 
Ретроцикл про Черкаси дівчина почала створювати місяць тому. Світ побачили вже два сети фотографій. Працює не одна, за компаньйона – майбутній інженер Андрій. Відмовити ідеї подруги, говорить хлопець, просто не міг. Та й сам радіє, що побачив Черкаси інакшими.
 
Андрій, житель м. Черкаси: "Найцікавіше – це вулиця Старобазарна, це зараз Замковий узвіз. І ми там також фоткали дві фоточки. Це було досить цікаве порівняння. Там ще була ґрунтова дорога на старій фотографії, а зараз там тротуар, асфальт, машини".
 
Ідею перенести Черкаси на кілька десятків років назад дівчина підгледіла у іноземних фотолюбителів. Самій стало цікаво, як час вплинув на рідне місто. За десятиліття Черкаси суттєво не змінилися, ставить свій "вердикт" дівчина. А як і змінилися, каже Дарина, то не на краще.
 
Дарина, жителька м. Черкаси: "Змінився дуже Центральний ринок, оскільки він став дуже забудованим ятками. Або, наприклад, Будинок Торгівлі, який раніше був архітектурним… Була якась архітектура, зараз вона повністю закрита банерами".
 
Свій проект черкаські студенти планують розвивати. Бо, кажуть, Черкаси багаті на унікальні історичні місцини. Та й самі містяни через соціальні мережі закликають продовжити історію ретро-Черкас.
  • Facebook