ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Декомунізація по-черкаськи "загальмувала" (ВІДЕО)

 ...

3 робочі й 2 вихідні. Саме стільки лишилося місту на виконання Закону "Про декомунізацію". Натомість із необхідної півсотні топонімів перейменовано лише 5. Чи встигне місто виконати директиву, дізнавалася Ірина Малюкова.

 

"Декомунізаційний пакет законів" почав діяти ще в травні, та віз і нині там. Черкаська топонімічна комісія засідала вже з десяток разів. Минули й громадські обговорення. Там на кожний старий комуністичний топонім запропонували по кілька нових. Дискутували між поверненням до історичних назв та АТОвчими іменами.

Даниїл Майоров, активіст ЦК "Азов": "Ми розуміємо загальну тенденцію повернення історичних назв черкаським вулицям, але ми також розуміємо, що ці люди творять сучасну історію".

У місті ж поки що перейменовано лише декілька вулиць. Міський голова запевняє: все контролює і встигне в термін.

Анатолій Бондаренко, міський голова м. Черкаси: "Проект рішення вже фактично готовий. Після обіду він буде у міського голови і десь за терміном у 20-их числах я підпишу розпорядження про перейменування усіх вулиць, які підлягають декомунізації. – 21-го закінчується термін. – 20-го я підпишу".

Та фахівці б’ють на сполох. Адже, якщо міський голова не встигне виконати обіцяне, за перейменування візьметься обласна влада. Пояснюють: там про історичні назви ніхто не згадуватиме.

Сергій Шамара, історик, член топонімічної комісії: "На мій погляд, це знову перетвориться на якусь політизацію, на такій дешевий, нічого не вартуючій темі можуть почати розводити політичний піар деякі політичні діячі. Ми просто зіб’ємося на якесь вишиватництво. Мені б не хотілося цього".

Недовиконали владці поки що й демонтаж пам’ятних знаків. Таких виконком налічив шість. Із чотирма, кажуть, уже "розквиталися". Лишилося два.

Артур Савін, директор департаменту архітектури і містобудування: "Зараз у нас залишається питання по пам’ятному знаку в парку Соборному та пам’ятному знаку на честь Ватутіна. Він дуже масивний. Тому, мабуть, буде демонтована табличка. А подальша доля – відповідно до рішення".

Та про ці серпи й молоти на стовпах владці взагалі забули. Як і про стелу, що славить Жовтневу революцію і "Героїв громадянської війни". Що робити з такими пам’ятками, підказують перехожі.

Наші зауваги в департаменті одразу беруть на олівець. І от вони також у списку. Хоча, зізнаються, грошей на демонтаж стели не мають, та літери з неї, обіцяють, демонтують.

Ірина Малюкова, кореспондент: "За законом про декомунізацію, цей пам'ятник потребує демонтажу, а вулиця - перейменування. Окрім них, на зміну назви очікують ще 48 топонімів міста. Термін на втілення антикомуністичної директиви спливає через 3 робочі дні. Питання "Чи встигне міська влада виконати свої зобов'язання" залишається відкритим".

  • Facebook