ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах відкрили унікальний електронний пам’ятний знак

 ...

У Черкасах відкрили унікальний електронний пам’ятник. Вся інформація про полеглих у неоголошеній війні на ньому транслюється з екрану. А завантажується із флешки. Така ініціатива належить активістам громадянського руху "За процвітання Черкащини". Вартість диво-памятника, щоправда, не розголошують. Мовляв, гроші – ніщо, в порівнянні з цінністю інформації.

 

Вечір середи. На Соборці віднедавна вже знову традиційне віче. Головне питання на порядку денному – позбавлення екс-губернатора Тулуба звання Героя України. Поки активісти збирають підписи, у кількох метрах від них без пафосу та галасу містянам презентують унікальну інтерактивну стелу.

Сергій Ладан, активіст ГР "За процвітання Черкащини": "Тут можна відео показувати, можна текст, можна картинки".

Сергій – активіст Громадянського руху "За процвітання Черкащини". Саме цій організації належить ідея створення стели та її втілення у життя. Але це не пам'ятник, уточнює чоловік, а своєрідна дошка оголошень. Зараз вона інформує про полеглих під час революційних подій та у зоні АТО.

Сергій Ладан, активіст ГР "За процвітання Черкащини": "Без політики інформація, без реклами абсолютно. То єсть вона буде просто інформативна. Кому потрібна яка допомога".

Це місце для встановлення обрали не випадково. Сподіваються, тут вандалам буде важче зіпсувати стелу. Але, про всяк випадок, перестрахувалися. Конструкція металева. Зображення – за броньованим склом. Завантажити його можна зі звичайної флешки.

Олег Гречкін, житель м. Черкаси: "Я вважаю так. Вона потрібна, щоб наші черкащани знали своїх героїв. Героїв Небесної сотні, Небесної варти. І їй місце саме тут".

Володимир Синдюков, житель м.Черкаси: "Когда победим олигархов и т.д. И будет в стране хозяйничать закон. Тогда и надо уже устанавливать памятники. Мощные, могучие. И повыше, конечно".

Такої ж думки і Сергій. Ініціатори, говорить, сподіваються, що за мирних часів звідси будуть транслювати мультики. А полеглим героям встановлять справжній пам’ятник. 

Теги: пам'ять
  • Facebook