ВІККА-НОВИНИ
Архів новин
Оберіть дату

Черкасці вийшли на стежку війни із забудовником (ВІДЕО)

 ...

Життя за стіною. Мешканці будинку на Благовісній кількадесят років страждають від недобудови. Масштабні обіцянки про сучасний магазин переросли у метровий паркан. Та й той поставили на прибудинковій території. Кілька тижнів тому терпець людям урвався. Що з того вийшло, Яна Федоровська знає.

 

Відразу за парканом – автомобільна стоянка. Це все наслідки довговічної недобудови. Мешканцям на Благовісній ще двадцять років тому малювали житлові перспективи. В результаті – отримали лише паркан. Та й той виходить за дозволені межі.

Віра Сокольок, жителька м. Черкаси: "Казали, що буде багатоповерховий дім, буде великий магазин. І все. Ми увагу не звертали. Заморозили все. А  тоді поступово паркан поставили і стала стоянка".

Паркан загороджував і види з вікна, і вхід до будинку. Мешканці оголосили війну забудовнику. Та бідкаються: звернення до власників та відомчих служб результату не дають. Збирали підписи до мера. Будинком проти загрозливої стіни вистояли. Тиждень тому її перенесли.

Валентина Богданова, жителька м. Черкаси: "Забор был у нас аварийный. Не могли ни детки играть, ни пенсионеры посидеть на скамеечке. И просто ужасный кошмар. Мусор, вечная сигнализация. Газы выхлопные, мы все этим дышали".

У департаменті архітектури та містобудування кажуть: таких проблемних об’єктів по місту чимало. Але вийти на  власника пересічним людям практично нереально. Цьому ж підприємцю дозвіл на забудову видали законно. Правила там порушили, коли самовільно перейшли виділені межі.

Віталій Чернуха, головний архітектор м. Черкаси: "Забудовник використовує цю ділянку під платну парковку. Заробляє гроші. Є спеціальна земельна інспекція. Це управління земельних ресурсів області, які відслідковують ці речі. Приходять, складають відповідний акт. Уже 4 роки існує кримінальна відповідальність за такі речі".

Але за роботу такої комісії архітектор, каже, не ручається. Люди тим часом, після маленької перемоги, хочуть привести до пуття те, що лишилось від колишнього газону. Аби дітвора гуляла на чистій території.

  • Facebook