Місто. Правила користування. Цікавинки для туристів

 ...
      

Олексій Хуторний: «Депутаты хотят сажать в тюрьму за клевету. Украинцы больше тратят на сигареты, чем на хлеб и молоко. Салат из дыни с авокадо и мятой – два спелых авокадо, 50 кедровых орешков. О, іноземець про Черкаси. Перше, на що звертаєш увагу, – це жахливі дороги. Бульвар Шевченка в жахливому стані. Асфальт поміж деревами увесь потрісканий. Замість магазинів одягу – суцільні секонд-хенди. І багато сміття. Готелі – наче привіт із СРСР. Єдине, що на іноземця справило позитивне враження – парки й привітні люди»

Олексій Хуторний: «Невже іноземцю в Черкасах нічого робити. Зараз ми запитаємо самих черкащан, куди Вони поведуть своїх гостей. В ефірі програма «Місто. Правила користування». Поїхали»

Не будемо лукавити, Черкаси – місто провінційне. До того ж, доволі маленьке. Його протяжність усього 17 км. Вширину – й того менше – 8. Припустимо, Ви захотіли прокататися на автомобілі. Не встигнете як слід розігнатися, а вже будете за містом.

Олексій Хуторний: «Ось пишуть в газеті, що в місті немає нічого хорошого, крім парків і добрих людей?»

Житель Черкас: «Оцю людину з Америки я воджу Черкасами. Показую відреставровану «Дружбу народів». Будинок торгівлі, Пагорб Слави. Людині цікаво».

Пункт №1: Будинок торгівлі

Отже, знайомтеся, пункт №1 нашого екскурсійного маршруту – Черкаський Будинку торгівлі. Це воістину культова територія. Якби фільм «Місце зустрічі змінити не можна» знімали в Черкасах, то площа перед Будинком торгівлі й була б цим місцем зустрічі. Колись найбільший універмаг в області до сих пір збирає довкола себе величезну кількість людей.

Олексій Хуторний: Це така своєрідна відправна точка. Якщо уявити місто величезним організмом, то ця площа, напевно, була б його очима. Бо всі, хто не знають, де їм потинятися, приходять сюди. Звідси все і починається».

Буквально рік тому тут була купа шаурми й хотдогів на один квадратний метр. Ну, просто рай для любителів швидкої їжі. У 2011 ці кіоски прибрали й наставили лавок. Утім, насправді робити тут особливо нічого. Тому зустрічайте друзів – і гайда з нами.

Олексій Хуторний: «Я в газеті прочитав, що росіяни кажуть: в Черкасах немає куди сходити . Є тут тільки парки й добрі люди. Більш ні на що немає дивитися. Куди ви поведете своїх гостей»

Ірина, жителька Черкас: «На пляж. У парки. Зоопарк ще дуже гарний. У музей. Є краєзнавчий музей. На Пагорб Слави»

Пункт №2: Пагорб Слави

Олексій Хуторний: пунктом номер 2 нашого маршруту буде одна з наймальовничіших точок Черкас – Пагорб Слави.

Олексій Хуторний: «Знайомтеся, це найвища жінка Черкас. Її зріст цілих 13 метрів. Й ім’я в неї довге – Батьківщина-мати».

Цей пам’ятник унікальний у своєму роді. Бо ніде у світі Ви не знайдете статую з телевізором в руці.

Олексій Хуторний: Людина, яка не знає, що може подумати?

- Чесно? Мы первый раз приехала из Крыма и поняли, что это «Burn»»

Передові технології торкнулися Матері-Батьківщини у 2009-му. Тепер вона нагадує і самим містянам, і гостям Черкас не тільки про солдат, а й про ціни на газ. Утім якщо без іронії, то не це тут головне. Важливо те, що Пагорб Слави – місце емоційне. Тут поховані близько 4 тисяч воїнів, що захищали наш край. Якщо я б фотографувався на Пагорбі Слави, то світлину підписав так: «Черкаси як на долоні».

Олексій Хуторний: «На пагорбі вітряно й холодно. Довго там не посидиш. Тому ми рушаємо далі».

Олексій Хуторний: «Кажуть, в Черкасах немає, куди гостей повести. Це правда чи ні?

– Гостей повести? Як це так нема? Парк 50-ліття он який красавєц»

Парк

Олексій Хуторний: «Тут є декілька варіантів, куди сходити. Але найперше, звичайно, – це міст кохання. Пішли покажу, де тут любов.

Міст закоханих з’єднує 2 круті схили. Їхня висота більше 30 метрів. Сюди приходять люди, які хочуть поцілуватися. Але, на щастя, не лише для цього. Бо найчастіше тут можна зустріти просто компанію друзів.

Олексій Хуторний: «На пам’ять про свої почуття черкащани тут залишають різноманітні надписи. Тут вони не тільки не про любов, а й всілякі дурниці»

Олексій Хуторний: «Із мосту черкащани кидають монетки. Мабуть, для того, щоб знайти свою щасливу любов. А якщо кинуть 2, то шанси подвоюються. Я викинув усі свої дрібні монети – тепер точно буду щасливий у коханні».

На знак вірності закохані залишають тут замки. Їх замикають, а ключі викидають – про всяк випадок, щоб, бува, ніхто не передумав.

Олексій Хуторний: «Є тут замки традиційні. Дехто, як дань моді, залишає замки, щоб вони просто висіли. Напевно, щоб міст від цих замків не завалився, внизу створили спеціальне дерево з ними. Тепер може завалитися воно. Виявляється, тут вішають не тільки замки. Тут можна побачити носовичок хустинку, стрічку і навіть нижню білизну».

Раніше люди ходили в парк також на атракціони. Найбільшим попитом користувалася величезна-величезна карусель.

Корінні мешканці парку – білки. Вони бурхливо реагують на цокання горіхів, які приносять люди. Але ці тварини – не єдині господарі території.

Жителька Черкас: «Ну в принципе, такого сверхместа нет. «Люди разные. Для того кого-то інтересно в ричпорту погулять. Пофоткаться»

ПІРС

Олексій Хуторний: «На территории отстоя флот вход запрещен. Ага. Значить тут раніше швартувалися черкаські кораблі. Зараз же тут можна побачити лише місцевих рибаків».

І справді, черкаський пірс – місце доволі специфічне. Тут можна зустріти навіть бабусь, що старанно вудять рибу.

Олексій Хуторний: «Насправді ж річковий вокзал зараз – це лише оболонка. Тому що на його балансі немає жодного корабля. Кажуть, що навіть пристань тут треба ремонтувати. Тому якщо Ви захочете покататися десь далеко, Вам це поки що зробити не вдасться. Кажуть, єдина користь від річкового вокзалу зараз – це ось цей ресторан. Тут постійно відбуваються гуляння й пляски. Тут навіть накриті столи».

Величезною популярністю користується ось цей човен. Це єдине робоче судно, та й те орендоване туристичною компанією. Щодня він курсує від річкового вокзалу й до мосту. Звичайно, якщо у людей є резон на ньому покататися.

Олексій Хуторний: «Якщо Ви все-таки захочете покататися на цьому кораблі, Вам спочатку доведеться знайти ще 29 друзів, щоб він міг вирушити в плавання».

Усе, що ми щойно відвідали, добре відоме кожному містянину. Але є секретні території, куди також можна повести свої гостей. Якщо Ви, звичайно, не ліниві.

Романтичне місце

Черкаський міст видно дуже далеко. Це один із найромантичніших атрибутів міста. Проте потрапити на нього не так то й просто.

Є в Черкасах місця, які відкривають місто з іншого боку. Мало хто здогадується, що он та непримітна чашечка під мостом може бути цікавою.

Олексій Хуторний: «Це кінцевий пункт нашої програми. Заради нього ми здолали декілька кілометрів. Але ми переконані, що воно того варте».

Тут є не лише прекрасні краєвиди, а й… послання. Ні, не подумайте, що Вас кудись посилають. Просто тут є такий надпис, який надихає. Більш романтичного місця у Черкасах годі знайти. Тому, якщо Ви хоч раз побуваєте там, «Завжди мріють», повірте: Ви сюди повернетесь ще не раз. Бо майбутнє належить тим, хто вірить у красу своєї мрії.

  • Facebook
>