Країнка-Цікавинка: знайомимося з павуками

 ...

 

      

Дата виходу

Час виходу

четвер

20:05

субота

08:15

Павуки — це членистоногі тварини, які належать до класу Павукоподібних, підтипу Хеліцерові. Відомо близько 50 тисяч видів, поширених по всій Землі, за винятком Антарктиди, океанів та морів. У Галичині й Українських Карпатах відомо 78 видів з 15-и родин. Павуки – хижаки, які живляться різноманітною тваринною їжею. Розміри павуків коливаються від 0,8 мм до 150 мм.
Голова і груди павука об'єднані у спільну тагму - головогруди, яка сполучається із черевцем за допомогою стебельця. Черевце не поділене на сегменти. До головогрудей знизу кріпиться 4 пари ходильних ніг, а біля ротового апарату ще дві пари кінцівок. Зверху головогрудей наявні вісім простих очей. Для утримання ось таких кумедних павучків потрібен зовсім невеликий тераріум.
На нижній поверхні кінчика черевця розміщені шість павутинних залоз,, які продукують білковий секрет, що при контакті з повітрям полімеризується, утворюючи шовкову нитку — павутину. Вона має вирішальне значення в еволюції павуків, адже є притулком, пасткою, місцем життя, механізмом поширення. Хоча існують і такі павуки, які взагалі не плетуть ловильних сіток. До речі, до кожного з таких павучків слід мати особливий підхід.

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Країнка-Цікавинка» ви можете запропонувати її автору та ведучій  Гнєушевій Євгенії  або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

 

 

  • Facebook