Країнка-Цікавинка: мистецтво орігамі

 ...

 

 

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Країнка-Цікавинка» ви можете запропонувати її автору та ведучій  Гнєушевій Євгенії  або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

      

Дата виходу

Час виходу

четвер

20:05

субота

08:15

 

Оригамі - мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оригамі стосується всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків. В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма засобами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша паперу, сторони якого можуть бути різних кольорів. Всупереч найпоширенішій версії у традиційному японському оригамі, що сягає ери Едо (1603-1867), цих правил суворо не дотримувались і в багатьох випадках аркуші розрізали або фігури складали не з квадратного аркуша, а з прямокутного, круглого, трикутного чи з інших неквадратних аркушів паперу.
До речі, кажуть, що спочатку це була забавка переважно для дітей, доки один японець не надав цій забавці другого дихання додавши їй нові технології, такі як мокре складання . А з1960-х мистецтво оригамі почало активно поширюватись по всьому світу.
Спеціальний папір для оригамі, що має назву камі, продається розфасований квадратами різного розміру від 2,5 см до 25 см та більший. Зазвичай такий папір має білу та кольорову сторони. Але також використовується папір, що з обох сторін кольоровий або візерунковий.

 

 

 

 

 

 

  • Facebook