Країнка-Цікавинка: день гумору

 ...

 

 

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Країнка-Цікавинка» ви можете запропонувати її автору та ведучій  Гнєушевій Євгенії  або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

      

Дата виходу

Час виходу

четвер

20:05

субота

08:15

 

На думку дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри - Прозерпіни. За ще однією версією, звичай жартувати 1 квітня пов’язаний із перенесенням дати святкування Нового року. Так, до другої половини XVI століття, європейський новий рік починався наприкінці березня. До речі, цей день не внесено в жоден календар, але його цілком можна зарахувати до міжнародних днів, оскільки він з однаковим успіхом відзначається у багатьох країнах світу. У цей день кожен може пожартувати над кимось. До нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою – одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської – святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. 
НЕЗНАЙКО: Ага, а мені подобаються німці з їх унікальний почуттям гумору. У них здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести. Ото, кумедні! Як у нашій казці – піди туди, незнаю куди, принеси те, не знаю що… 
ЗНАЙКО: Ага, у чехів і словаків теж існує вираз: Послати когось з апрілем!  Є підстави вважати, що прийшов цей звичай до Європи від римлян разом з самою назвою місяця – “апріль” і що він був частиною якогось таємничого язичницького звичаю під час святкування.
ВЕДУЧА: До речі, першого квітня не лише жартують, а й дарують одне одному цікаві та оригінальні подарунки. Ми пропонуємо вам зробити кілька власними руками. Наприклад, подаруйте друзям та рідним повну банку …гумору та сміху! 
Для цього нам потрібно: банка літрова, папір, картон кольоровий,  фломастери, ножиці. Намалюйте оригінальні посмішки, напишіть на листівках жарти, або просто виріжте з журналів смішні смайлики та посмішки знаменитостей.  Той, кому ви подаруєте таку купу позитиву – обов’язково буде радий!

 

 

  • Facebook