Країнка-Цікавинка: новорічні традиції та розповідь про тхорів

 ...

 

Тхір  - ссавець ряду хижих, родини куницевих. Довжина тіла до 46 см, хвоста - до 16 см. Тіло витягнуте, кінцівки короткі, закінчуються гострими довгими кігтями. Хутро блискуче, бурувато-чорне, по боках дещо світліше. Трапляються кольорові аберації від рудого до білого. Під хвостом знаходяться протоки специфічних анальних залоз, які виділяють спеціальний секрет, що надає тхорам різкого неприємного запаху. Маса тхорів коливається від 500 г до 2.5 кг. Самці тхорів значно більші за самок і, крім того, сильно відрізняються характером і поведінкою.Ми дізналися ось такі цікаві факти про тхорів:
- У Європі фретки довгий час заміняли котів у боротьбі з мишами, а також використовувався для полювання.
-  Тхори сплять до 20 годин на добу.
- У промисловості і виробництві тхори допомагають у прокладці електричних та телефонних кабелів.
- А у Лондоні тхори допомогли прокладці звукового та телевізійного кабелю під час Королівського весілля Принцеси Діани з Принцем Уельським і під час концерту Міленіум.
- Задкуючи назад, тхір може розвивати таку ж швидкість, як і при нормальному бігові. 
- Тхори народжуються сліпими і глухими. Але вже у віці 1- 1,5 місяців вони стають повністю самостійними.  
- За одну годину тхір може вирити тунель 3 – 5 метрів в довжину.  
- Для відлякування великого хижака тхір може навіть шипіти як змія!!!

      

Дата виходу

Час виходу

четвер

20:05

субота

08:15

Цікаво святкують новий рік у різних країнах і сьогодні. У Болгарії у  12 годин ночі на мить гасне світло для новорічних поцілунків. Тільки після цього господиня починає розрізати пиріг із запеченими в ньому сюрпризами. Якщо дісталася монета - чекай багатства, гілочка троянди - любові.
У Італії в кінці року, що йде, зі всіх вікон летять старі або непотрібні речі. Усе веселуха!!! Може і ми повикидаємо?
А у Південній Німеччині і Австрії часто дарують скляних або фарфорових свинючок, що іноді є скарбничками. У деяких східно-азіатських країнах обов’язковим аксесуаром Нового року є граблі, декоровані різними дорогими прикрасами. Мабуть, саме ними в новорічну ніч "загрібають щастя"! Хочу і собі такі граблі!!! 
У Японії ж існує традиція: перед Новим роком дарувати листівки з зображенням тварини, яка відповідає цьому року. Не забудьте, що наступний рік – це рік тигреняти. Ось такого смугастого та кумедного!  До речі, ще одних кумедних та дуже екзотичних звірят я зустріла і у гостях у своєї знайомої. Дивіться. Ви будете дуже здивовані. Таких звіряток ви не зустрінете на вулиці!

 

 

 

 

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Країнка-Цікавинка» ви можете запропонувати її автору та ведучій  Гнєушевій Євгенії  або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

 

 

  • Facebook
>