Щоденник фестивалю "Співочі вечори": фінал

 ...
      

Чотири тижні ця алея була такою собі «майстернею під відкритим небом». Вісім скульпторів приборкували кам’яні брили. Останнього фестивального дня місце їхньої роботи стало імпровізованою виставковою залою. Камінь не лише ожив, а й заспівав. Друге – це заслуга «водоканалівців». Довелось добре помудрувати, згадує Сергій Овчаренко, аби скульптури стали водограями.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «В нас були попередні варіанти, щоб знизу були такі залізобетонні чаші, в які будуть встановлені ці скульптури, але потім були труднощі з виготовлення цих чаш».
Придивляється до нових скульптур і головний архітектор міста. Микола Упир зауважує: творіння митців вже стали окрасою Черкас.
Організатори фестивалю емоцій не приховують. Говорять, сталося все, як гадалося.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Я просто в захваті, я в щоці, наскільки все класно вийшло. Кожна яскрава, багатогранна, сьогодні просто для нас величезна проблема визначити, в яких місцях розташувати ці скульптури».
Поки у мерії мізкують, де розмістити скульптури. Віктор Крючков підказує, де б хотів бачити своє «Яблуко».
Віктор Крючков, скульптор (м. Черкаси): «Я думаю, йому місце біля мосту кохання…».
Малеча нові фонтани не оминає. Тим часом дорослі обирають фаворитів.

Після оглядин скульптур – усі поспішають до літнього театру. Там сьогодні востаннє в цьому році просто неба лунатиме авторська пісня…
Тож і вирішили у мерії наступного року подарувати черкасцям не місяць, а ціле співоче літо. Але це у майбутньому. Учасників ж восьмих «Співочих вечорів-2010» традиційно двоє. Першими до виступу готуються черкаські таланти.
У житті вони – банківська працівниця, кадровик, студентки та викладачка. Коли збираються разом – це вже учасниці гурту з незвичайною назвою «Буднітай».
В арсеналі гурту – численні перемоги у всеукраїнських та навіть міжнародному конкурсі.
У їхньому репертуарі як українські та російські народні пісні в обробках, так і авторські, а ще джаз-стандарти.
Гурт «Буднітай» - унікальний. В Україні існує усього декілька таких жіночих формацій. Наші підкорюють слухачів сильним вокалом.
Після виступу гурту «Буднітай» на сцену виходять скульптори-учасники фестивалю «Живий камінь». Журі визначає найкращих. Третє місце у приборканні каменю дістав скульптор зі Львова Андрій Дацко. Друге виборола «Риба» киянина Владлена Караченцева.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Перше місце присуджується Миколі Дзецині за його роботу «Болотяний сфінкс».
А «Яблуку» Віктора Крючкова, за результатами голосування, найбільше симпатизують глядачі. Поки у скульпторів хвилина слави, по той бік сцени до виступу готується харків’янин Сергій Бабкін. Він учасник минулорічних «Співочих вечорів». Каже: у Черкасах сподобалося.
Сергій Бабкін виступає, як завжди, босоніж.
Сергій Бабкін, виконавець: «Это не фишка, перед сценой снимаю обувь и все. Так удобно просто босиком. Многие выступают босиком».
Шанувальники Бабкіна всидіти на місці не змогли, і утворили під сценою імпровізовану фан-зону. Харків’янин на сцені викладається на всі сто. Як завжди, харизматичний, емоційний та вибуховий.
На десерт свого виступу Бабкін залишив найулюбленіші пісні черкаської публіки.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Вісім вечорів, 18 учасників, понад 24 години живих співів. Такими були «Співочі вечори-2010».

  • Facebook
>