Черкаси – твій дім. Регіональний розвиток

 ...

        

Дата виходу

Час виходу

неділя

18:50

понеділок (повтор)

19:25

 

Cильні регіони – міцна держава. Таке гасло сповідує нова влада, цього Україна прагне впродовж періоду незалежності. Проте, економічний потенціал держави сьогодні зосереджений головним чином у Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Луганській і Харківській областях. Разом з Одещиною на ці території припадає майже 60% обсягів промислового виробництва.
Нерівновага загальноекономічних і соціальних індикаторів регіонів посилює політичну напругу в країні. Відтак зумовлює необхідність вживати заходи для ефективного регулювання процесів регіонального розвитку. Тож частина державної політики сьогодні - створення організаційно-правових та економічних умов для забезпечення стабільної роботи підприємств усіх областей. Завдання ж влади на місцях – виявити переваги регіону та використати їх для розвитку.
«Черкащина на мапі України: хто і як може й повинен забезпечити розвиток регіону» - під такою назвою нещодавно відбувся круглий стіл у Черкаському національному університеті імені Б. хмельницького. Участь у заході взяли столичні та місцеві експерти, науковці, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнес-асоціацій та громадських організацій.

Наступного року українські економісти переглядатимуть Державні стратегії регіонального розвитку. Саме тому дискусії про пріоритети та напрямки розвитку Черкаської області – на часі.
Утім, аби територія стала цікавою для інвесторів, з ними, зазначають фахівці, необхідно говорити їхньою мовою. Такий діалог забезпечують показники економічної свободи та конкурентноспроможності, на які впливає фактор корупції. Так, приміром, 2 роки тому на одного жителя Кіроворгадської області припадало 63 долари інвестицій, а у сусідній Дніпротетровській – понад 800. Залежить це тільки від одного – вміння влади показати рейтинги та стандарти інвестиційної привабливості території. Якщо ці показники є привабливими для капіталовкладень – тоді інвестор працюватиме. Важливо показати йому всі переваги регіону. Так, серед позитивних сторін Черкас – вдале географічне розташування, близькість до Києва, наявність туристичних маршрутів, потужна мережа тролейбусних ліній, розміщення річкового порту та аеропорту, ефективність ринку товарів, якість державних і приватних інституцій. Проте, за січень – вересень 2010року інвестиції в основний капітал області зменшились на 28 %.
Аби регіональний розвиток був не просто проектом, а реально працював на добробут жителів, необхідно, аби кожен чиновник і підприємець розумів: Черкаси – дім кожного з них, і в цьому домі має бути все до ладу. Учасники круглого столу переконані – необхідно підвищити відповідальність органів управління за рівень виконання державних регіональних програм. Для цього потрібно забезпечити їх централізоване фінансування та науковий підхід до проблеми.

 

Свої пропозиції щодо програми «Черкаси - твій дім» ви можете запропонувати її редактору Юлії Кропиві або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

  • Facebook
>