Черкаси – твій дім. Податковий кодекс

 ...

        

Дата виходу

Час виходу

неділя

18:50

понеділок (повтор)

19:25

 

Черкаські підприємці продовжують обговорювати Подактовий кодекс. Вихідними відбулися збори Ради громадських організацій малого та середнього бізнесу Черкащини.
Близько півсотні бізнесменів зібралися разом, аби подати Кабміну та Верховній Раді України власні пропозиції щодо вдосконалення Податкового кодексу.
Черкаські підприємці хочуть залишитися на спрощеній системі оподаткування, пропонують залишити її і для юридичних осіб. Втім, дехто з присутніх пропонував змістити акценти розмови.
Світлана Калюх, підприємець: «Мені здається, варто впритул підійти до Закону про само зайняте населення. Адже це люди, які утримують себе самостійно і їх взагалі варто майже не чіпати».
Підприємець зі Сміли переконаний, що варто переходити на практику подання декларацій. Саме цього вимагає 67-ма стаття Конституції України.

Андрій Романенко, підприємець, м. Сміла: «Кожен громадянин України повинен в кінці року надавати в декларації інформацію про свої майнові, немайнові права, доходи, тощо».
Ідею сплати податків за результатами роботи підтримав і представник творчої професії, архітектор Сергій Фадєєв.
Сергій Фадєєв, архітектор: «Хочу працювати, коли хочу і є замовлення, а податкова система мені п’яти пече, щоб я біг податковим коридором».
Щодо ставок податків, підприємці зійшлися на тому, що варто поділити бізнес на мікро-, малий та середній.
Одностайні підприємці в тому, щоб платити більше, втім мати менше корупційних перевірок.
Зоя Федорівна, підприємець (база ОПС): «Дрібно-оптова торгівля може і 600 гривень на місяць платити, але щоб ми ці гроші платили до бюджету, а не до гаманців чиновників, які нас постійно перевіряють».
Крім того, усі погодилися: в системі оподаткування не так важливі самі податки, як спосіб їх збирання. Саме він визначає, наскільки активно розвиватиметься малий бізнес, а відтак з’явиться середній клас серед українців.
Петро Чернявський, підприємець: «Якщо доля малого віднесу у ВВП країни така мала, то необхідно робити все можливе, аби вона стала більшою».
Після кількагодинного обговорення, черкаські представники бізнесу виробили єдину концепцію, яку і представлять на розсуд столичних фахівців.
Ольга Ракова, голова Ради підприємців Черкащини: «Для фіз. осіб ми хочемо залишити ССО і поділити бізнес на мікро, малий і середній….».

 

ДУМКА ЕКСПЕРТА:

Петро Чернявський, голова ЧМО «Черкаси – твій дім»: «Величина самих податків – не головне, вона стала, треба боротися за саму систему їх адміністрування, пороводити перевірки рідше і звітність здавати за рік, а не щомісяця. Так, приміром, як у Франції».
Петро Чернявський, голова ЧМО «Черкаси – твій дім»: «Якщо в на буде такий контроль потужний, то хоч і 1% буде ставка податку, то з нас зберуть стільки, скільки захочуть. А нормальне адміністрування, це гарантії стабільності для інвесторів. І після цього буде ріст економіки і привабливе економічне середовище».

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Черкаси - твій дім» ви можете запропонувати її редактору Юлії Кропиві або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

  • Facebook
>