Черкаси - твій дім. Арешт власника авторинку

 ...

        

Дата виходу

Час виходу

неділя

18:50

понеділок (повтор)

19:25

 

Черкаські підприємці б’ють на сполох. Понад місяць у Лук’янівському СІЗО у Києві тримають під вартою власника черкаського товариства «Авторинок» Сергія Крохіна. Його затримали за підозрою у вимаганні і отриманні хабара у розмірі 800 тис. гривень, начебто за підписання договору суборенди земельної ділянки. За цим фактом прокуратура Печерського району міста Києва порушила кримінальну справу. Громадські організації та підприємці Черкас переконані, що чоловіка просто «підставили».
Ольга Ракова голова профспілки «Солідарність»:
«Мы считаем, что был заказ со стороны заинтересованых людей, которым очень хочеться присвоить рынок. Это рейдерская атака на рынок, так думают предпрениматели».
Дружина підприємця Людмила Крохіна, розповідає, що на території авторинку вони з чоловіком планували збудувати комплекс з трьох будівель.
Людмила Крохіна дружина, співвласник ТОВ «Авторинок»: «Мы много лет его строили и когда эти предприниматели появились, предложили свои услуги, а нам денег на строительство не хватало. Они уговаривали Сергея Анатолиевича несколько месяцев, чтобы он позволил строить на нашей территории свое предприятие».

Сергій Крохін пропозицію обмірковував довго, але все ж вирішив погодитись. За словами Людмили Крохіної, чоловік поїхав у Київ, де мав зустрітися зі тамтешніми підприємцями. Натомість його у столиці зустріли УБОЗівці і представники прокуратури.
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Насправді Крохін і ті, хто хотів стати у нього орендаторами, у них стосунки тільки складувались. Крохін запропонував умови, а суб’єкт, орендатор може їх приймати чи не приймати. Де в принципі тут може бути хабар ?!»
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Не зясувавши причини, обставини, розуміючи абсолютно, що це не кримінальна справа, тримати людину під вартою місяцями – ну це просто дикість!»
Черкаські підприємці підписали і направили звернення до Президента України, а також до Генеральної прокуратури та до міністра внутрішніх справ. Від них вони вимагають взяти розслідування цієї справи під особистий контроль. Черкащан підтримують колеги і з інших міст України.
Лідія Кравчук, голова Уманської ліги підприємців: «Ми сьогодні, уманчани, підтримуємо звернення черкащан до Президента України. Вважаємо дії по відношенню до Крохіна ретельно спланованою рейдерською атакою».
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Нажаль, ситуація, коли за найменшу провину людину саджають у тюрму, не додає владі іміджу, це лише викликає повне обурення людей. По ситуації Крохіна я б хотів відмітити два аспекти. По-перше, намагання правоохоронних органів інкримінувати йому вимагання хабара, дуже дивне, незрозуміле, необґрунтоване. Ну як можна інкримінувати хабар між двома суб’єктами підприємницької діяльності, між власниками бізнесу. Якщо один пропонує послуги, то інший може на них погоджуватись, а може не погоджуватись. Тоді гроші взяті – не хабар, це плата за послуги. Якщо заплачено готівкою, то їх же можна провести через касу, виписати касовий ордер – і немає ніяких проблем. Тому дуже дивно, що таку статтю приміняють до Крохіна. Я вважаю це вищим проявом корупції у правоохоронній системі, коли вона виконує чиїсь замовлення, щоб вирішити силовими методами проблеми чийогось бізнесу. А по-друге, запобіжний захід не адекватний мірі вини – це очевидно!»
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Звичайно ми найдем правду і те що люди піднімаються на захист – це дуже добре. Протистояти такій корупції можна тільки разом і треба, щоб влада адекватно реагувала. Нам непотрібна неадекватна і неефективна влада».

 

Свої пропозиції щодо програми «Черкаси - твій дім» ви можете запропонувати її редактору Юлії Кропиві або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

  • Facebook
>