Черкаси – твій дім. Податковий кодекс

 ...

        

Дата виходу

Час виходу

неділя

18:50

понеділок (повтор)

19:25

Ухвалення Податкового Кодексу - серед топових новин України. Хоча вагомим є не сам кодекс, а вдосконалення податкової системи. І не важливо яким чином це зроблено – через створення нового документа чи через зміни існуючого законодавства. Втім, новації 2010-го не влаштували вітчизняних підприємців і ті вийшли на майдани. В Черкасах протестувати почали ще влітку.
Коли 18 листопада народні депутати проголосували «за» кодекс, а
19-го Верховна Рада внесла поправки до нього, українські бізнесмени з’їхалися до столиці і почали пікетувати парламент. Черкасці також долучилися до загальнонаціонального руху. 16 листопада спорожнів центральний ринок – частина торговців поїхала до Києва, решта –  на знак солідарності не вийшли на роботу. 25 листопада представники малого бізнесу Черкас влаштували ще одну акцію протесту: спільно з таксистами організували автопробіг.
Активісти заходу переконані: кодекс знищить малий бізнес.
Костянтин Стратілатов, Черкаська правозахисна організація «Актив Черкащини: «Частина підприємців закриється, а частина піде в тінь, а бюджет у нас і так дірявий, а так буде взагалі пустий».

Черкаси – дім кожного з тих, хто висловив протест проти нової системи оподаткування. Наслідки його ухвалення відчують всі жителі міста.
Лариса Місюна: «У нас одна участь… Давайте створювати такі спілки при базарах, базах, магазинах!?»
Головний недолік проекту, говорять підприємці, - це зміни в системі адміністрування податків і зборів. Повноваження фіскальних органів зростають. Так, податківці упродовж 96-ти годин можуть арештувати власність підприємства без рішення суду, призначити повторні перевірки. А наслідком цього буде зростання корупції, яка ще більше налякає інвесторів. Щодо автоматичного відшкодування ПДВ виписані доволі жорсткі критерії: небагато підприємств зможуть їм відповідати.
Віктор Єфімов, приватний підприємець: «Ніхто просто не купуватиме те, що ми виробляємо».
Федір Яценко, таксист: «Нам прийдеться знову групуватися, щоб обдурити цю державу».
Прем’єр назвав кодекс «найліберальнішим у Європі», підприємці ж охрестили його «ганебнішим третього рейху».
Віктор Єфімов, приватний підприємець: «Наша влада не з ким не радилася, як писала Кодекс, тут люди, які зібралися, і я, і мої колеги – ми готові платити податки, але не такі бешені. Мені прийдеться або закриватися, або іти в тінь».
Якщо за даними експертів і представників уряду сьогодні понад 40% економіки перебуває у тіні і за даними того ж уряду частка малого бізнесу у Валовому внутрішньому продукті країни складає менше 10- ти відсотків, то проста арифметика показує, що в тіні сховався в основному великий бізнес. А от саме механізмів виведення його з тіні податковому кодексі немає. Більше того, в тінь заганяються залишки малого бізнесу. Тож цілком виправдано, вважають підприємці, що на сьогодні документ заветував Президент. Натомість у вчених-економістів є свій погляд на податкову реформу.
Петро Чернявський, експерт із економічних питань: «Союз пропонує відійти від податків НДС, єдиного, на прибуток, натомість – ввести податок на прибуток від 1,5 до 4 %. Це дало б можливість прийти інвесторам, це революційні умови для розвитку бізнесу і ми мали б найдосконалішу систему оподаткування. Цей податок соціально справедливимй, хто дорожче купує – більше сплачує, хто бідніший – менше. Коли не буде податків на різні види доходу, то це унеможливить всяку корупцію і до бюджету надійде, ми порахували, 80 млрд. коштів».

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Черкаси - твій дім» ви можете запропонувати її редактору Юлії Кропиві або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

  • Facebook
>