Черкаси - твій дім. Фестиваль-конкурс вертепів та колядок

 ...

        

Дата виходу

Час виходу

неділя

18:50

понеділок (повтор)

19:25

 

Відроджувати традиції та підтримувати таланти. Така мета фестивалю-конкурсу вертепів та колядок, який відбувся у Черкасах. 9 січня у Черкаському державному технологічному університеті близько ста виконавців і творчих колективів з усієї області співали колядки та щедрівки. Святкове дійство організували в рамках другого фольклорного фестивалю «Щедрий вечір, добрий вечір, мати - Україно!»
Вже вкотре пригадати черкасцям старовинні українські традиції допомагає обласний осередок Дитячого Фонду України. Ця організація є ініціатором проведення фестивалю. Хоча сам захід започаткував священик з Чигиринщини - Володимир. Вперше його провели саме в гетьманській столиці
Алла Бучковська, голова правління Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України: «Я туди була запрошена як голова фонду і вирішили з членами правліннями ми вирішили зробити його обласним».

До справи популяризації народної творчості долучилися також можновладці, духовенство та спонсори. Серед останніх і  громадська організація «Черкаси – твій дім».
Рік новий українці завжди пов'язували з мріями про краще майбутнє. Вони викристалізувалися в прекрасні поетизовані звичаї - колядки, щедрівки, посівання. У народних календарних обрядових величальних піснях втілився одвічний потяг людини до статків, щастя, добра, краси. Так, за допомогою пісні колядники давали можливість селянину відчути себе справжнім господарем землі: з убогої хатини його переносили в палаци, де багато ситої худоби, де він пасе коней, корів, віє й меле зерно, дружина пече калачі, дочка вишиває рушники.
Цього року фестиваль-конкурс «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!» - наймаcштабніший. Його проводили упродовж двох днів: спочатку талановитих артистів прослуховувало компетентне журі, а в неділю відбувся гала-концерт за участю найкращих.
Вокал, хореографія, вертеп та театралізована вистава – у цих номінаціях спробували себе близько сотні виконавців та колективів з усього регіону віком від 5 до 23 років.
Ансамбль «Квітограй» Черкаської музичної школи № 2 – постійний учасник фестивалю. Цього разу юним артистам дісталося третє місце.
Андрій, учасник ансамблю «Квітограй»: «Зараз мало молоді колядує, але цей стиль треба продовжувати, бо це найкраще, що має наша країна».
Данило, учасник ансамблю «Квітограй»: «Треба нагадувати, щоб пам’ятали наші традиції і свята».
Керівник творчого колективу розповідає, що діти залюбки готувалися до конкурсу. Для них це важливий захід, адже фестивалі народної творчості на Черкащині – велика рідкість.
Лілія Черненко, керівник ансамблю «Квітограй»: «Вони самі виступають, бачать інші колективи, їхні костюми, бо більше у нас цього ніде побачити, як на фестивалі».
Організатори ж переконані: фестиваль не просто запалює нові зірки серед обдарованої черкаської молоді та популяризує народні звичаї. Він також нагадує людям про світле свято Різдва Христового.
ДУМКА ЕКСПЕРТА
Петро Чернявський, голова ЧОГО «Черкаси – твій дім»:
«Ніщо так не вдосконалює людину, як звершення добрих справ… і ми дуже раді з того, що стали партнерами цього фестивалю, адже Черкащина – це духовний центр україни ...завжди».
Петро Чернявський, голова ЧОГО «Черкаси – твій дім»: «На Новий рік і Різдво ми по-особливому підтримуємо дітей…, хотілося б звернутися до влади, щоб вони підтримували творчі колективи, тобто передбачали фінансування в бюджетах різних рівнів для цього… вплинути».

 

 

Свої пропозиції щодо програми «Черкаси - твій дім» ви можете запропонувати її редактору Юлії Кропиві або зателефонувати: 0(472) 35-31-64

  • Facebook
>