Щоденник фестивалю «Співочі вечори»: 6 концертний день

 ...
      

Ще у давнину казали – вода камінь точить. У цьому впевнений і 26-тирічний скульптор Микита Зігура. Для нього створення кам’яного фонтану – завдання незвичайне. На практиці такий проект він втілює вперше у житті. Утім, натхнення майстрові не позичати.
Незважаючи на юний вік, скульптор має вже десятирічний досвід роботи із каменем. Працював він також і над дерев’яною та сніговою скульптурою. Утім, оживляти каміння хлопцеві подобається найбільше. Так, у дбайливих руках майстра, як у чарівника-мольфара, у холодному камені вимальовуються риси чарівної жінки.
Ця композиція «Світанок», на думку майстра, має символізувати перехід з королівства темряви до світлого майбутнього – з ночі у ранок.
Брат Микити Єгор Зігура у своїй роботі також захоплюється жіночними та ніжними образами. Хлопець зізнається – у його житті є та, яка надихає найбільше, утім, ця скульптура змальована не з неї. Фактуру композиції «Хмара над Дніпром» підказав сам камінь. Звідси – і такі пишні форми кам’яної жінки.
У своїй роботі скульптор враховує усі природні тріщини та вигини. Саме це, на думку митця, дає його роботам природність та реалістичність.
Враховують у своїй роботі митці і побажання черкащан, які, - з посмішкою зізнаються хлопці, - дещо вже втомили скульпторів своїми порадами.
Але водночас хлопці радіють – їхню працю оцінили, як належне. Вони запевняють - до кінця фестивалю обидві фігури будуть закінчені.

Черкащани теж помічають кожну нову деталь у скульптурах. Вони вже не дочекаються, коли усі вісім фонтанів запрацюють на радість городянам. Нагадаємо, це відбудеться 28 серпня на закритті фестивалю. А поки – жителі міста діляться із журналістами своїми емоціями та враженнями від свята.
З кожним роком фестиваль «Живий камінь» стає усе кращим, несе більше позитивних емоцій та радощів, - впевненні черкащани та гості міста.
Різноманіттям вражало і співоче меню цього вечора. На сцені виступали як господарі міста, так і гості зі столиці. Широким музичним асортиментом глядачів порадували учасники черкаського клубу авторської пісні «Берег».
Марина Топчеєва у клубі вже 10 років. Жінка зізнається – без пісні жити не може взагалі. Адже вона несе позитив і членам клубу, і слухачам.
Костянтин у клубі нещодавно. Однак, може похвалитися чималою колекцією бардівських пісень, які він збирає з 80-х років. У клубі чоловіка, який може співати кілька діб без повторів, лагідно називають «Костя-магнітофон». Чоловік не ображається – йому просто дуже подобається виступати перед слухачами.
Утім, не лише ліричним здобутком можуть похвалитися члени клубу авторської пісні «Берег». Підняти настрій співаки можуть і жартівливими піснями та байками.
Нарешті настає урочиста мить. На сцені спеціальний гість зі столиці. На співака Олега Павлишина, який вже неодноразово виступав на черкаській сцені, чекали із нетерпінням. Виконавець теж радий черговому побаченню із черкащанами.
Після офіційного привітання співак дякує організаторам фестивалю. Олег впевнений – оживити каміння під силу лише нашому козацькому місту.
Новий фестиваль – нова програма, - зізнається улюбленець черкаської публіки. Він має чим здивувати глядачів.
Ще один козир цьогорічного виступу Олега Павлишина – виконання пісні на слова Т.Г.Шевченка. Музику для неї співак написав ще у 9-му класі.
Не боятися експериментів у творчості та у житті Олег Павлишин порадив і іншим молодим виконавцям. І головне – належне використати шанс, який дають подібні заходи.
Глядачі належне оцінили нову акустичну програму виконавця. Атмосфера концерту порадувала слухачів своєю ліричністю та відчуттям домашнього затишку.

  • Facebook
>