Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Підводні камені при прокаті автомобіля: що таке франшиза?

 ...

Мандрівки та д лові поїздки, чекання свого авто з ремонту або випробовування нової моделі перед важливою покупкою – оренда авто виручає нас в багатьох випадках. Але коли ви берете напрокат машину, то відповідаєте за неї у разі виникнення страхових випадків (ДТП та інше). Саме з цим пов'язана необхідність внесення заставної суми, яка стає також гарантом повернення автомобіля компанії-орендодавцю.

В залежності від обраної марки та класу авто розмір застави, яку ще називають страховим депозитом, буде різний. Зазвичай ця сума складає від 500 до 4 тисяч євро. Солідні міжнародні автопрокатні компанії, не зобов'язують клієнтів сплачувати заставу готівкою, бо розуміють ризик та незручність цього для користувачів. Замість цього необхідна сума депозиту блокується на карті клієнта до закінчення терміну дії договору оренди, а після цього розблоковується автоматично. Це знижує ризики для обох сторін договору оренди авто. 

Якщо ви повернули авто неушкодженим та виконали всі умови договору прокату, повна сума депозиту на вашій картці буде розблокована. Але якщо автомобіль отримав пошкодження чи потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, із суми депозиту віднімуться деякі кошти.

Максимальна сума, яку ви сплатите із залишеної застави, називають франшизою. Якщо ДТП оформлена належним чином, вартість відшкодування буде не вище, ніж сума застави. Якщо вартість ремонту невелика, то компанія-орендодавець поверне вам різницю.

Як знизити суму відшкодування?

Деякі автопрокатні компанії пропонують своїм клієнтам додаткові послуги, які дозволяють значно зменшити суму, яка буде віднята з рахунку у разі настання страхового випадку. Ці опції не обов'язкові і включаються у договір за бажанням клієнта. Наприклад, компанія "SIXT", яка здійснює прокат авто в більш ніж 100 країн світу, пропонує зменшити суму франшизи шляхом оформлення додаткових страховок. Варіант Top Cover LDW дозволить знизити суму відшкодування на 50 %, а Super Top Cover LDW повністю позбавить клієнта виплат у разі настання страхового випадку.

Слід також пам'ятати, що ні в якому разі не варто порушувати умови договору оренди автомобіля, бо в цьому випадку усі оформлені страховки анулюються і суми відшкодування можуть бути вельми значними. Серед таких порушень – керування авто у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, участь у різних змаганнях або гонках, передавання авто для керування іншим людям, буксирування іншої машини та інше.

Якщо виконувати всі умови договору оренди авто та дотримуватися правил безпеки, подорожування за кермом новенької машини стане зручним та недорогим задоволенням, яке гарантує комфорт в кожній країні світу.

  • Facebook
>