Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Українці усе більше їдуть працювати закордон (ВІДЕО)

 ...

Українці усе більше їдуть працювати закордон. Лише за перше півріччя цього року було видано майже чверть мільйона робочих віз до Польщі. Найсумніше, що країну змушені покидати відповідальні працівники, які готові працювати. Про те, як допомогти тим, хто хоче заробляти в Україні, говорили на форумі "Україна – країна підприємців", який пройшов 2 грудня у Черкасах. Чиновники визнають: сьогодні держава може підтримувати підприємців лише опосередковано.

Роман Карманнік, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ЧОДА: Створювати умови як такі для розвитку і популяризації підприємництва і все, що з цим пов'язане, консультаційна допомога, оскільки грошей у держави на пряму фінансову підтримку наразі немає.

Андрій та Дмитро допомоги від держави не чекали. Колись працювали електромонтажниками. Потім вирішили почати власну справу. Свій перший стартап запустили 4 роки тому. Тепер вони черкаські підприємці, що працюють у рамках України та Европи.

Андрій Литвином, підприємець: Мы оформляем проект, это видео, фотография, описание нашего продукта. В частности, первый наш продукт был галстук-бабочки с алюминия. То есть это первый продукт, которого в мире не было.

Дмитро Саїн, підприємець: Есть много возможностей, интернет открывает сейчас. В том числе краутфайтинг, какие-то зборы, поиск просто инвесторов, можно через интернет осуществить все, что угодно.

Однак, таких як вони - небагато. Ситуація в країні нестабільна. Українці бояться розвивати власний бізнес.

Максим Семчук, учасник форуму: Люди бояться потерять свой бизнес. Не важно, это собственный бизнес или франчайзинг. Обычно, исходя из моей практики, люди говорят, что хотят окупить свой бизнес в пределах года, максимум полтора. 

ПриватБанк спільно з Українською спілкою промисловців і підприємців започаткували програму КУБ - "Країна успішного бізнесу". Завдяки їй підприємці мають змогу навчатися, отримати гроші на власну справу та створити нові робочі місця.

Віктор Шуршин, директор Черкаського регіонального управління ПриватБанку: Мы перешли к таким технологиям, что не надо собирать вот такой пакет документов. Фактически каждый предприниматель, который хочет получить финансирование на создание бизнеса или на расширение, он может зайти на сайт kub.pb.ua и там подать заявку.

Спеціалісти банку аналізують проект, допомагають оформити заявку та отримати фінансування. Це гарна можливість особливо для малого та середнього бізнесу.

Євген Василенко, учасник форуму: Очень важно, что есть живые менторы, которые обслуживаю и сопровождают бизнес . и возможно это является спасением. Я думаю, что КУБ вовремя появился, он сейчас в то время, когда это необходимо

Програма КУБ стартувала в квітні цього року. З того часу створено уже близько 80 тисяч робочих місць. Наразі ПриватБанк профінансував у Черкаській області уже 323 проекти в рамках програми "Країна успішного бізнесу". У філії банку переконані: це лише початок. Головна мета проекту - створити 1 мільйон робочих місць для українців.

Теги: банк
  • Facebook